fbpx
Close

Jaakson USA-s lihtsat elu ei oota: ise peab olema mees ja kõvasti mänguaja nimel pingutama

-Mark-Andreas Jaakson | Foto: Siim Semiskar

-Mark-Andreas Jaakson | Foto: Siim Semiskar

Teisipäeval avaldati uudis, et 20-aastane Eesti noortekoondislane Mark-Andreas Jaakson lõi käed Southern Missi kolledžiga ning teeb uuel hooajal debüüdi USA üliõpilasliigas NCAA. Tänavu Rapla Avis Utilitase klubis pallinud 198 cm pikkuse tagamehe sõnul on nüüd süda rahul, et tulevik selge.

“Hetkel on raske öelda, millal ookeani taha sõidan. Kõik oleneb koroonaviirusest. Kui kõik läheb positiivselt, siis oleks juunis minek, et sealses hooajaeelses suvekoolis kaasa teha,” kommenteeris Jaakson Korvpall24.ee portaalile.

Southern Missi korvpallimeeskonna peatreeneri Jay Ladneriga suhtles Jaakson viimati paari päeva eest, kuid tema debüüthooaja võimalikust rollist veel juttu polnud. “Peamiselt vestlesime sellest, et hetkel jälgime olukorda, kuidas see viiruseasi laheneb. Kui midagi juba selgemaks saab, siis räägime uuesti suvest. Ma ise ootan loomulikult seda, et ise peab olema mees ja kõvasti minutite nimel pingutama,” selgitas noor mängumees.

Nagu kooli nimigi ütleb, siis asub Southern Missi ülikool Mississippi osariigi lõunaosas Hattiesburgi linnas. “New Orleans on sealt autoga 1,5 tunnise sõidu kaugusel. Polegi veel mõelnud, kus tahaks seal piirkonnas ringi sõita.” Suurematest linnadest on lähimad Dallas, Houston ja Atlanta, kus kõigis ka NBA klubid. Autoga oleks teekonna pikkus 7-8 tundi. “Täpselt ei tea veel kas need linnad on autoga sõidetavad või mitte, aga kindlasti oleks tore nendes ära käia. Loodetavasti õnnestub.”

Jaakson üritab ennast ka koroonakriisis füüsiliselt vormis hoida: “Saan vaikselt kodus trenni teha. Käin jooksmas ja teen hüppeliigesele harjutusi. Natukene saab jõudu ka teha, kuna mingid hantlid ja raskused on kodus ikka olemas.”

Jaaksoni jaoks lõppes tänavune hooaeg eriti nukral hetkel, kuna detsembri alguses jalalõikusel käinud noormees oli just värskelt traumast taastumas ja platsile naasmas.

Uuel hooajal mängib seega Southern Missi korvpallimeeskonnas kaks Eesti korvpallurit, kui tänavusel aastal pallis tiimis teinegi noortekoondislane Artur Konontšuk.

scroll to top