fbpx
Close

Kas põrsa ostmine kotis? NBA tiimid näevad draftikandidaate üksnes virtuaalselt

-2019. aasta NBA draft | USA TODAY Sports/Scanpix

-2019. aasta NBA draft | USA TODAY Sports/Scanpix

Samal ajal kui NBA juhid arutavad, kas peatatud hooaeg lõppenuks kuulutada või hoopis mängudega läbi suve jätkata, läheneb vääramatult ka NBA draft ehk uute noormängijate valimine.

NBA eksperdi Shams Charania allikate sõnul on NBA edastanud meeskondadele juhised, mille alusel koroonaviiruse pandeemia ajal potentsiaalsete uute mängijatega suhelda. Tiimid tohivad küll noormängijatega läbi viia virtuaalseid kohtumisi, kuid mängijatelt individuaalsete treeningkatsete sooritamise ja otsevideo nõudmine on keelatud. Enne draft’i on meeskondadel lubatud iga mängijaga virtuaalselt kohtuda maksimaalselt neli tundi.

Mäletatavasti panid möödunud suvel ennast draft’i kirja ka Eesti tulevikulootused Henri Drell ja Sander Raieste, kuid otsustasid lõpuks ikkagi mitte osaleda. Oma NBA ambitsioone pole varjanud ka äsja USA ülikoolikorvpalliga lõpparve teinud Maik-Kalev Kotsar. Tänavu pole aga ükski eestlane veel oma nime NBA draft’iks üles andnud.

NBA draft’i järjekorra loosimine peaks praeguse seisuga toimuma 19. mail, NBA draft ise 25. juunil Brooklyn Netsi koduhallis Barclays Center’is.

scroll to top