fbpx
Close

Suur löök noortekorvpallile: kõik suvised EM-finaalturniirid jäävad ära

-Eesti noortekoondise korvpallur | Foto: Siim Semiskar

-Eesti noortekoondise korvpallur | Foto: Siim Semiskar

FIBA Euroopa juhatus kogunes teisipäeval, et arutada koroonaviirusest uppi löödud korvpallimaailma tulevikuküsimusi. Otsustati, et kõik sel suvel toimuma pidanud noortekoondiste Euroopa meistrivõistlused jäävad ära.

Videokonverentsina toimunud kokkusaamist juhtis FIBA Euroopa president Turgay Demirel, kes teatas ka koroonaviiruse järgse korvpallielu kaardistamisest. Projekti eesmärk on hoolikalt hinnata Euroopas tekkinud situatsiooni ja valmistada ette juhised, kuidas Euroopa korvpall kriisist välja tuua. Dokument peaks valmima mai kuus.

FIBA Euroopa otsustas arvesse võtta maailmas püsivat erakorralist olukorda ja otsustas ära jätta kõik suvised noorte EM-finaalturniirid. Põhjuseks toodi soov kaitsta noorkorvpallurite, treenerite, kohtunike ja fännide tervist.

Turniiride ärajätmise tõttu on sel suvel korraldamisõigust omanud riikidel võimalik järgmise aasta turniirile saada esmaõigus. Kui sellest loobutakse, jätkub korraldaja valik senistel printsiipidel.

Ühtlasi ei toimu ka ühtegi tõusmist ega langemist. Eesti pidi suvel B-divisjoni EM-idele välja panema U16, U18 ja U20 noormeeste esindused ja tütarlaste U18 koondise.

scroll to top