Janari Jõesaar ja Tenerife said Hispaania kõrgliigas ootamatu kaotuse

-Janari Jõesaar | Foto: Club Baloncesto 1939 Canarias

Hispaania korvpalli kõrgliigas pidid Janari Jõesaar ning Tenerife Iberostar koduplatsil alla vanduma turniiritabelis viimasel kohal paiknevale Gipuzkoale.

Külalistele kuulus avaveerand 12:11, aga poolajaks oli Tenerife 28:26 peal. Kolmandal veerandajal oli aga Gipuzkoa taas 20:12 parem ja pigem tasavägiselt kulgenud viimase neljandiku lõppedes oli Tenerifel 60:67 kaotus kirjas.

Janari Jõesaar mängis ligi kümme minutit, kuid punktiarvet ta ei avanud ning eksis kahel lähiviskel. Tema nimele jäi 2 lauapalli, üks korvisööt, 2 pallikaotust ja üks isiklik viga. Meeskonna parimana tõi Javier Beiran 14 punkti, võitjate kasuks viskas Beqa Burjanadze samuti 14 silma.

Turniiritabelis hoiab Tenerife 12 võidu ja 12 kaotusega kaheksandat kohta. Gipuzkoa (6-18) on viimasel ehk 18. positsioonil.

Hispaanias on Tenerife taas võistlustules 31. märtsil, kui vastamisi minnakse Real Madridiga. 27. märtsil alustatakse aga FIBA Meistrite liiga veerandfinaaliga Jeruusalemma Hapoeli vastu.