fbpx
Close

Janne Schasmin: Eesti naiste koondis liigub samm-sammult professionaalsuse suunas

-Eesti naiste korvpallikoondis | Foto: Siim Semiskar

-Eesti naiste korvpallikoondis | Foto: Siim Semiskar

Eesti naiste korvpallikoondis asub kolmapäeva varahommikul teele Šveitsi poole, kus alustatakse 2021. aasta EM-i kvalifikatsiooniturniiri. Koondise esimene mängudeaken on väga lühike ning seetõttu kutsus peatreener Janne Schasmin kohale vaid 12 naist, kellest viis tulevad välisklubidest.

FOTOGALERII treeningust!

“Meil on oma väärtused ja nende suunas me samm-sammult läheme. Need viis väärtust on aeg, tahe, pühendumus, professionaalsus ja koostöö. Iga tsükkel, kui me kokku saame, on meil erinevad eesmärgid, mis on seotud nende väärtustega,” sõnas Schasmin avatreeningu järel antud intervjuus TalTechi spordihoones.

Schasmini sõnul soovib ta sel korral koondises proovida maksimaalselt ära kasutada välismaa mängijate kogemused, kes on olnud mitu kuud hoopis teises korvpallirütmis. Palju selleks aega aga ei anta, kuna Tallinnas teeb naiskond enne äralendu vaid kolm trenni, kirjutab Basket.ee.

Juhendaja sõnul paneb lühike koondiseaken naiskonnale väga huvitavad väljakutsed, kui pole aega väga taktikaga tegeleda ning loeb tiimi sees olev emotsioon ja õhin. “Meil on siin üks küsimärk, kui peame jooksvalt vaatama, kui palju infot me mängijatele anname. Kas me keskendume täiesti iseenda tegemistele või me vaatame vastaste kohta ikka mingisugused olukorrad üle. See selgub meil juba homseks õhtuks, kuidas me Šveitsi vastu toimetame,” rääkis Schasmin.

Ühes aspektis ollakse peatreeneri sõnul aga juba õnnestunud: “Mul on hea meel, et meil on väliselt peale vaadates professionaalsed korvpallurid,” vihjas Schasmin koondislaste oluliselt paranenud füüsilisele vormile. “Alati pole nii saanud öelda ning ma nüüd kiitsin neid eraldi selle eest. Isegi, kui mäng ei tule veel välja, siis silmaga peab olema näha, et naised teevad endaga tööd.”

Mailis Poki vigastuse ja eemaloleku tõttu on kaptenirolli tiimis täitmas kogenud Merike Anderson ja Annika Köster. “Merike on meil kindlasti kõige professionaalsem mängija. Kui sa jõuad karjääris teatud hetkeni, siis võtadki asju maksimumiga. Luis Scolat tahaks siin eeskujuks tuua, sest paralleel on täpselt sama. Taoline pühendumus peaks kanduma kõigile teistele mängijatele edasi ja minu töö on võtta pinged maha ja vaadata, et nii juhtuks.”

Neljapäeval ootab Eesti koondist ees Šveits, kellele peatreeneri sõnul kindlasti minnakse lahingut andma. Pühapäeval minnakse vastamisi Venemaaga, kes peaks Schasmini sõnul olema naiste korvpallis tulevikus teenäitajaks. “Esimeses mängus võitleme, et tulla pingega toime ja saada võit kirja. Sellest palju oleneb, millise emotsiooniga me tuleme koju Venemaa vastu, kes on selgelt tõusev staar. Nende koondise tipp tuleb aasta-kahe pärast,” analüüsis juhendaja.

Eesti naiskond kuulub C-alagruppi koos Šveitsi, Venemaa ning Bosnia ja Hertsegoviinaga. Võõrsilmäng Šveitsi vastu algab neljapäeval kell 21:30 ning kodumäng TalTechi spordihoones pühapäeval kell 18:30.

Eesti koondise koosseis:

ANNA GRET ASI – Tartu Ülikoo/Kalev
MERIKE ANDERSON – Rutronik Stars Keltern (Saksamaa)
ROSEMARY RITS – Basket Club Franconville (Prantsusmaa)
MAAJA BRATKA – Basket Club Montbrison (Prantsusmaa)
JANNE PULK – TK Hannover Basketball (Saksamaa)
KADRI-ANN LASS – Wisla Krakow (Poola)
JANE SVILBERG – Audentese Spordiklubi
SOFIA KOSAREVA – Tallinna Ülikool
ANNIKA KÖSTER – Tallinna Ülikool
KÄTLIN KORJUS – Tallinna Ülikool
ANETE ELISABETH ADLER – G4S Noorteliiga
MARIE ANETTE SEPP – G4S Noorteliiga

scroll to top