Treieri hea esitus aitas Ravenna liigatabeli tippu, Kitsing ja Forli said kirja kaotuse

-Kaspar Treier, Mikk Jurkatamm ja Ravenna OraSi | Foto: Basket Ravenna Piero Manetti Facebook

Itaalia esiliiga 7. voorus teenisid võidulisa Kaspar Treieri ja Mikk Jurkatamme koduklubi Ravenna Orasi, alistades laupäeval koduväljakul Udine 73:65 (17:15, 16:17, 17:19, 23:14). Kaspar Kitsingu tööandja Forli 2.015 oli  sunnitud võõrsil vastu võtma 86:92 (18:24, 16:20, 24:23, 28:25) kaotuse Mantova Pompea meeskonnalt.

Mängueelselt favoriidirollis olnud Ravenna (4-2) ei suutnud esimese kolme veerandajaga Udine (3-3) vastu paremust maksma panna – enne otsustavat mänguperioodi oli kodumeeskonna napp (33:32) poolajaedu asendunud 50:51 kaotusseisuga. Kohtumise saatuse otsustas Ravenna ameeriklasest tagamängija Giddy Potts, kes kolme minuti jooksul panustas kodumeeskonna 11:0 spurti 9 punkti, mille järel juhtisid väljakuperemehed 68:60. Toeka panuse andis ka Kaspar Treier, visates viimasel veerandajal 6 punkti, korjates 2 lauapalli ning sooritades vaheltlõike.

Ravenna liidrite Giddy Pottsi (27 punkti / 9 lauapalli) ja Charles Thomase (26 punkti / 10 lauapalli) kõrval jõudis kahekohalise punktisummani veel vaid Kaspar Treier, kes 25 mänguminuti jooksul viskas 12 silma (kahesed 4/5, kolmesed 1/2, vabavisked 1/2), noppis 5 lauapalli, sooritas ühe vaheltlõike ning kolm isikilikku viga. Mikk Jurkatamm 14 minuti jooksul kätt valgeks ei saanud, eksides ühel kahepunkti-, kolmel kolmepunkti- ja kahel vabaviskel. Plusspoolele jäid 3 lauapalli ja 2 korvisöötu, mida varjutas ka üks pallikaotus. Udine vankrit vedas leegionär T.J. Cromer 20 silmaga.

Forli (4-2) läks võõrsil Rain Veidemani endise koduklubi Mantova (3-3) vastu noolima hooaja 5. võidupunkti, mis tõstnuks nad alagrupis liidrikohta jagama. Head viskekindlust näidanud kodumeeskond juhtis poolajaks 44:34 ning hoidis pärast pikemat vaheajapausi lahtiseks kujunenud kohtumise enda taktikepi all. Mantova tabas mängu lõpuks 12 kaugviset ning viskas väljakult 54%-lise täpsusega (vs Forli 44%).

Kaspar Kitsing tabas 11 minuti jooksul ainsa teele saadetud kolmese ning korjas 3 punkti kõrvale ka ühe lauapalli. Jacopo Giachetti kogus meeskonna tulemuslikeimana 20 silma, Erik Rush lisas 19 punkti. Mantovat kandsid peamiselt Kenny Lawson Jr ning Riccardo Visconti vastavalt 25 ja 24 punktiga.

Võiduga kerkis Ravenna (5-2) koos Verona ja Ferraraga alagrupi liidriteks, Forli (4-3) jagab esikolmiku selja taga neljandat positsiooni.