Henri Veesaar ja Stefan Vaaks olid Hispaanias suurepärases hoos

-Henri Veesaar | Foto: Siim Semiskar

Hispaania noorteliigades mängivad Henri Veesaar ja Stefan Vaaks tegid läinud nädalavahetusel resultatiivsed esitused.

15-aastase Veesaare koduklubi Madridi Reali A-võistkond ei andnud laupäeval külla sõitnud Alcorconi Basketi A-koosseisule mingit võimalust ja võttis ülikindla võidu tulemusega 86:26 (24:9, 20:9, 14:3, 28:5). Veesaar sai võitjate rivistuses enim mänguaega – 24 minutit ja 37 sekundit – ning viskas üleplatsimehena 22 punkti, tabades kaheksa kahest ja kõik kuus vabaviset.

Veesaarest aasta noorema Vaaksi koduklubi Estudiantese B-võistkond võõrustas pühapäeval Madridi Reali B-esindust, kellele jäädi alla numbritega 59:81 (7:29, 20:17, 19:15, 13:20). Vaaks viibis väljakul ligi 28 minutit ja tõi selle ajaga oma meeskonna parimana 20 punkti, tabades viis kolmepunktiviset, ühe kahese ning kõik kolm vabaviset.

Madridi Reali A-võistkond juhib oma alagruppi täisedu kuue võiduga. Estudiantesel on oma alagrupis nüüd kirjas kaks võitu ja neli kaotust, millega hoitakse kuue meeskonna konkurentsis viiendat kohta.