fbpx
Close

Leedu kõrgliigasse siirdunud Kriisa: midagi ulmelist ei ole ja usun, et saan hakkama

-Kerr Kriisa | Foto: Kaunase Žalgiris

-Kerr Kriisa | Foto: Kaunase Žalgiris

Kaunase Žalgirise eest Euroliiga debüüdi teinud ja Leedu esiliigas Žalgirise duubli liidriks kerkinud Kerr Kriisa liitus sel nädalal laenulepingu alusel kõrgliigas mängiva Prienai meeskonnaga.

Korvpall24.ee’le antud intervjuus rääkis Kriisa värske ülemineku tagamaadest, treenerist, enda rollist uues meeskonnas ja elukorralduse muutusest.

„Olen Prienais kohal, esimesed trennid tehtud, midagi ulmelist ei ole ja usun, et saan hakkama,“ ütles Kriisa päev enne esimest ametlikku kohtumist, kus noor eestlane ka käe valgeks sai.

18-aastase tagamängija sõnul ei pidanud kaua mõtlema ja kaaluma, sest otsus Prienaisse minna tuli suhteliselt kergelt. „Klubi tegi pakkumise, et on selline võimalus ja ca 5 minutiga oli otsus tehtud,“ kinnitas Kriisa ja lisas, et klubivahetusel sai otsustavaks võimalus pidevalt meestega treenida ja mängida.

Uues meeskonnas ootab Kriisat ees tuttav peatreener Mantas Šernius, kes möödunud hooajal juhendas Žalgirise duublit. „Eelmisel aastal sujus koostöö hästi, hooaja lõpupoole andis ta (Šernius – toim.) mulle palju minuteid ning usaldus oli meie vahel olemas,“ sõnas eestlane.

Vaatamata tuttavale treenerile ei arva Kriisa, et uues klubis on midagi ette garanteeritud. „Tuleb ikkagi tööd teha, vaeva näha ning näidata, et olen minuteid väärt,“ arvas Kriisa. „Kuigi, ma ei usu, et Žalgiris oleks mind siia saatnud, kui nad teaks, et ma ainult pingil istun.“

18-aastane tagamängija peab mänguminutite eest konkureerima eelmisel hooajal Tartu Ülikoolis pallinud Arnas Velickaga. Aasta vanem Velicka on Prienai särgis teinud kaasa kõigis kaheksas kohtumises ning toonud keskmiselt 29,5 minutiga 14,5 punkti, andnud 5,4 söötu ja võtnud 3,9 lauapalli. Nende näitajatega on ta Leedu kõrgliiga suurima kasuteguriga mängija.

Kriisa konkurentsi ei karda. „Oleme Velickaga täiesti erinevad mängijad – tema on rohkem skoorer ja mina pass first point guard (peamiselt söötmisele keskenduv mängujuht – toim.),“ arvas eestlane.

„Kolisin Prienaisse ja elan hooaja lõpuni siin. Õnneks on Kaunas lähedal (umbes 40 kilomeetrit – toim.), saan vanade satsikaaslastega ikka kokku ja vabal ajal nendega aega veeta,“ kommenteeris Kriisa klubivahetusest tingitud elukorralduse muutust.

Leedu esiliigas sai Kriisa tänavu Žalgirise duubelmeeskonna ridades kaasa teha üheksas kohtumises ning tõi keskmiselt 27 minutiga 16,2 punkti, 3,3 lauapalli ja 6 resultatiivset söötu. 25. oktoobril tegi eestlane ka Žalgirise esindusmeeskonna 70:56 võidumängus Villeurbanne’i Asveli üle Euroliiga debüüdi ning viskas 2 minutiga ühe punkti.

18-aastane Kriisa pole esimene eestlane, kes Prienais mänginud. Hooajal 2012/13 laenati Siim-Sander Vene samuti Žalgirisest Prienaisse. Viimasel kolmel aastal Eesti parimaks korvpalluriks valitud Vene tegi toona kaasa 26 kohtumises, mängis keskmiselt 28,2 minutit, viskas 11.8 silma, hankis 5,6 lauapalli ja jagas 2,5 tulemuslikku söötu.

scroll to top