Järveläinen ja Plymouth kaotasid võõrsil Leicesterile

-Joonas Järveläinen | Foto: Damian Pudner

Laupäeval olid Suurbritannia kõrgliigas võistlustules Joonas Järveläinen ja tema koduklubi Plymouth Raiders. Tasavägiselt kulgenud mängus tunnistati Leicester Ridersi 88:82 (20:21, 26:26, 21:17, 21:18) paremust.

Võrdse avapoolaja järel võttis esmalt mängu juhtohjad enda kätte Plymouth, kasvatades eduseisu kolmanda veerandi keskpaigaks 9-punktini, seejärel lubati kodumeeskond aga mängu tagasi ning otsustavale veerandajale mindi vastu Leicesteri 3-punktilises eduseisus. Plymouth jõudis viigini veerandaja lõpus, kui Järveläineni pealtpanek tegi seisuks 82-82, sellele vastas aga Leicesteri tagamees JR Holden kahe järjestikuse korviga, tagades sellega võidu Leicesterile.

Vahetusmeestepingilt kohtumist alustanud Järveläinen teenis mänguaega 27 minutit, visates selle ajaga 7 punkti (kahesed 2/3, kolmesed 1/3). Eestlase arvele kanti ka 4 lauapalli, 1 tulemuslik sööt, 1 pallikaotus ning 1 isiklik viga. Plymouthi parimana tõi Joshua Wilcher 25 punkti, kodumeeskonna vedasid võiduni Holden ja Pierre Hampton, visates kumbki 19 silma.

Suurbritannia kõrgliigas seni 8 võitu ja 9 kaotust kogunud Plymouth hoiab liigatabelis kaheksandat kohta. Liidrina jätkab 14 võidu ja 2 kaotusega London Lions. Järgmise kohtumise peab Plymouth 25. jaanuaril, kui sõidetakse külla Sheffield Sharksile.