Kriisa ja Žalgirise duubel said kaks olulist võitu ning play-offi lootus elab

-Kerr Kriisa | Foto: Siim Semiskar

Kerr Kriisa ja Kaunase Žalgirise duubelmeeskond võitsid reedel Leedu esiliigas koduväljakul Kaunase Tehnoloogiaülikooli 87:80.

Žalgirise linnarivaal alustas kohtumist hoogsamalt ja võitis esimese veerandi 20:17. Poolajaks suurendas Tehnoloogiaülikool vahe juba 11-le punktile. Riietusruumist tulles suutis Žalgiris vahe tagasi mängida ning viimasele veerandile läksid meeskonnad viigiseisul. Mängu tagasi tulnud Kriisa koduklubi hoog neljandal veerandajal ei raugenud ning Žalgiris sai vajaliku võidu 87:80 (17:20, 18:26, 24:13, 28:21).

18-aastane Kerr Kriisa alustas kohtumist pingilt ning viskas 21,5 minutiga 3 punkti (kolmesed 0/2, vabavisked 3/3), andis neli resultatiivset söötu, võttis kaks lauapalli, tegi ühe vaheltlõike ja kolm isiklikku viga.

Žalgirise parim oli kaksikduubli teinud Vitalijus Kozys 19 punkti ja 12 lauapalliga. Tehnoloogiaülikooli resultatiivseim oli Matas Ragauskas 17 silmaga.

Päev hiljem peetud kohtumises said Kerr Kriisa ja Žalgirise duubel taaskord võidu, kui võõrsil alistati napilt  79:77 Gargždai.

Kriisa koduklubi võitis esimese veerandaja kindlalt 25:12, kuid seejärel tuli vastane mängu tagasi ja hakkas tasapisi iga veerandiga vahet vähendama. Nii teise, kolmanda kui ka neljanda veerandaja võitis küll Gargždai, aga Žalgirise matši alguses sisse tehtud vahe oli mängu võitmiseks piisav. Kohtumise lõppnumbrid olid 79:77 (25:12, 15:18, 18:23, 21:24).

Eestlasest mängujuht Kerr Kriisa sekkus pingilt ja mängis 13,5 minutit, mille jooksul viskas 5 punkti (kahesed 1/2, kolmesed 1/2), andis ühe resultatiivse söödu, võttis ühe lauapalli, tegi kaks pallikaotust ning ühe isikliku vea.

Žalgirise resultatiivseimad olid Erikas Venskus 20 punktiga ning kaksikduubli teinud Vitalijus Kozys, kes viskas 18 silma ja hankis 10 lauapalli. Vastaste parimana tõi Laurynas Lucinskas 16 punkti ja võttis 9 lauapalli.

Kriisa koduklubi sai sellel nädalal kaks olulist võitu ning meeskond tegi sammu play-offi koha suunas. Žalgirise duubel hoiab liigatabelis 13 võidu ja 15 kaotusega 10. kohta.