Siim-Sander Vene aitas Gran Canaria magusa võiduni liiga lähirivaali üle

-Siim-Sander Vene | Foto: CB Gran Canaria Facebook

Hispaania kõrgliiga 17. vooru kohtumises läks Siim-Sander Vene koduklubi Gran Canaria Herbalife koduväljakul vastamisi Murcia UCAM meeskonnaga. Mõlema meeskonna poolt suurte tõusude ja mõõnadega kulgenud kohtumisest väljus võitjana eestlase koduklubi tulemusega 90:82 (14:18; 11:25; 37:19; 28:20).

Koduväljakul mänginud Gran Canaria oli avapoolajal raskustes oma punktisaldo kasvatamisega. Kui esimesel veerandajal suudeti hoida ka vastaseid madala skoori peal, siis teine neljandik kujunes eestlase koduklubile veel keerulisemaks. Kuigi veerandaja esimese korvi viskas just Gran Canaria, siis sellele vastas Murcia 20-0 vahespurdiga. Avapoolaja lõpuks suutis eestlase koduklubi vahet siiski veidi vähendada ning puhkepausile mindi 18-punktilisest kaotusseisust.

Kolmandale neljandikule tulid Gran Canaria mängumehed peale hoopis teise hingamisega ning kiirelt hakati vahet vähendama. Viigiseisuni jõudis eestlase koduklubi minut enne veerandaja lõppu just Siim-Sander Vene tabavast kolmepunktiviskest ning edasi kulges veerandaeg punkt-punkti mängus. Viigiseisult mindi vastu ka otsustavale neljandikule.

Neljanda veerandaja alguses võttis Gran Canaria poolelt skooritegemise enda peale Oriol Pauli, kes viskas esimese minutiga 7 vastuseta punkti. Murcia suutis Gran Canaria rünnakuvagunile vastuse anda alles pärast viite minutit mängimist, kui Milton Doyle tabav kolmene lõpetas eestlase koduklubi 15-0 spurdi. Siiski ei olnud mäng veel otsustatud ning mõlemad meeskonnad tegid palju tehnilist praaki. Murcia sai veel mängu tagasi ning üritas kohtumist vigadega päästa, kuid Gran Canaria mängumehed tabasid vabaviskejoonelt olulised visked.

Võitjate resultatiivseimad oli Oriol Pauli ja Xavier Rabaseda, kes tõid vastavalt 20 ja 15 silma. Siim-Sander Vene viibis võidukohtumises väljakul 13 minutit, mille jooksul viskas eestlasest ääremängija 6 punkti (kahesed 1/4, kolmesed 1/2, vabavisked 1/3). Lisaks läks eestlase statistikasse kirja 1 lauapall ja 1 tulemuslik sööt. Murcia parimana viskas 17 silma Askia Booker.

Tänase võiduga parandas Gran Canaria ka enda tabeliseisu, platseerudes jooksvas liigatabelis 14. positsioonile, olles kogunud 6 võitu ning 11 kaotust. Eestlase koduklubi jaoks jätkub liigahooaeg 27. jaanuaril, mil võõrsil minnakse vastamisi Badalona Joventuti (9-7) meeskonnaga.