Järveläineni võimas kaksikduubel aitas Plymouth Raidersi lisaajal raske võiduni

-Joonas Järveläinen | Foto: Damian Pudner

Joonas Järveläinen tegi pühapäeval Suurbritannia kõrgliigas hea esituse, kui aitas oma koduklubi Plymouth Raidersi lisaajal 94:91 võiduni Bristol Flyersi üle.

Koduväljakul mänginud Raiders kaotas avaveerandi 20:24 ja esimese poolaja 36:43. Kolmanda veerandaja keskel pääses Flyers 10 punktiga ette, kuid seejärel tegi Raiders 14:2 spurdi ja sealt edasi kulges võrdsete heitlus. Neljas veerand möödus tasavägiselt ja normaalaja lõpuks oli seis viigis 85:85. 30 sekundit enne lisaaja lõppu viis Järveläineni kahene Raidersi 92:91 ette, misjärel tabas Donte Nicholas veel kaks vabaviset ja kasvatas võõrustajate eduseisu kolmele punktile.

Algviisikus alustanud Järveläinen viibis väljakul 39 minutit, mille jooksul viskas ta 22 punkti (kahesed 8/11, kolmesed 0/8, vabavisked 6/10), võttis 11 lauapalli, blokeeris ühe vastaste pealeviske ja tegi ühe vaheltlõike. Negatiivse poole pealt tegi eestlane 3 viga.

Järveläinenist rohkem punkte viskas Raidersi poolel vaid Donte Nicholas, kelle arvele kogunes 25 silma. Flyersi parim oli üleplatsimehena 27 punkti visanud Fred Thomas.

Plymouth Raiders hoiab üks mäng enne põhihooaja lõppu turniiritabelis 16 võidu ja 16 kaotusega kuuendat kohta. Bristol Flyers on 14 võidu ja 17 kaotusega üheksandal kohal.