fbpx
Close

Joonas Järveläinen: BBL on kõige ühtlasem liiga, kus ma mänginud olen

Joonas Järveläinen | Foto: Siim Semiskar

Joonas Järveläinen | Foto: Siim Semiskar

Karjääri jooksul mitmetes erinevates Eesti klubides mänginud ning episoodiliselt ka Itaalia esiliigas pallimas käinud 27-aastane ja 202 cm pikkune Joonas Järveläinen on tänavu ennast proovile panemas Suurbritannia kõrgliigas, kus esindab Plymouth Raidersi meeskonda.

“Suurbritannia kõrgliiga ehk BBL on minu arvates kõige ühtlasem sari, kus ma mänginud olen. Teistes liigades on tugevamad meeskonnad ikka selgemalt keskmistest üle olnud nagu BC Kalev/Cramo sel hooajal Eesti meistriliigas,” hindas eestlane portaalile Korvpall24.ee

Oma senistele kogemustele tuginedes peab ta kõige tugevamaks Itaalia Serie A2-e, seejärel tuleb Suurbritannia kõrgliiga ning kolmandana Eesti meistriliiga: “Kalev/Cramo võiks kõik need sarjad võita, aga teistel Eesti klubidel oleks kõvasti tegemist.

Serie A2 on tugevam nii kohalike mängijate, kui ka rahaliste võimaluste poolest. Briti liiga paneksin ettepoole, sest üsna häid võistkondi on tegelikult 10 ja tase on ekspertide hinnangul tänavu eriti ühtlane.”

Järveläineni hinnangul on erinevates liigades ka põhimõtteline vahe mängustiilides: “Briti klubid mängivad pigem rohkem ameerikalikku, individuaalsetele oskustele suunatud mängu ja füüsiliselt on suuremad ning tugevamad kehad vastas. Eestis mängitakse rohkem meeskondlikumalt ja mõtestatud korvpalli.”

scroll to top