fbpx
Close

FOTOD | Eesti naiste rahvuskoondise mängijad külastasid Keila SOS Lasteküla

-Eesti naiste koondise mängijad Keila SOS lastekülas

-Eesti naiste koondise mängijad Keila SOS lastekülas

Eile kogunes eesolevaks EM-valiktsükliks Eesti naiste korvpallikoondis, kes mängib juba laupäeval kell 17:00 algavas kohtumises koduväljakul Poola koondise vastu. Täna pärast hommikust trenni ning lõunasööki Siili Pubis siirdusid Mailis Pokk, Anna Gret Asi, Maaja Bratka ja Janeli Lilleallik Keila SOS Lastekülla, et tutvuda sealsete olude ja noortejuhendaja Erik Mäekiviga.

Naiste korvpallikoondislase Mailis Poki eestvedamisel algatasid korvpallurid heategevuskampaania, mille käigus kogutakse spordiriideid -ja tarbeid SOS Lasteküla Keila, Juuru, Põltsamaa, Narva-Jõesuu ja Kohtla-Järve peredele. Selleks, et korvpallipisikut ka lastekülade noorteni viia, kinkis Sportland Eesti SOS Lastekülale viis väikest korvikonstruktsiooni koos pallidega, mille koondislased täna Keilasse toimetasid.

Keila Lastekülas elab tänasel päeval kokku 65 last, kes on paigutatud kolmeteistkümnesse peremajja. Igas majas hoolitseb laste eest perevanem, tema äraolekul SOS pereabiline ehk tädi. Lastele on loodud võimalikult loomuliku kodu lähedased tingimused.

Võrkpalluri taustaga Erik Mäekivi sõnul on enamik lastekülas elavatest noortest kehaliselt aktiivsed. “Suurem osa lapsi käib meil trennis. Ainult mõni üksik erand, kuid nemadki on aktiivsed muudel aladel. Meil on oma staadion ning noored käivad jalgpalli-, võrkpalli- ja tantsutrennides. Sulgpallitreeningud toimuvad külas kohapeal,” rääkis Mäekivi.

-Eesti naiste koondise mängijad Keila SOS lastekülas

Üheskoos käivad Keila Lasteküla pered ka erinevatele sportmängudele kaasa elamas. “Oleme käinud vaatamas Eesti jalgpallikoondise mänge, erinevaid võrkpallikohtumisi ja Saku Suurhallis ka Eesti korvpalli rahvuskoondist. Ikka on hea külast välja saada ja noortele spordipisikut jagada.”

Lasteküla perevanem Sirje võttis korvpallurid lahkelt kodus vastu ning jagas muljeid enda kogemustest. Ka temal oli noorte liikumisharjumuste kohta ainult head rääkida. “Suvel on meie staadion lapsi käis ja ka minu pere noored käivad usinasti spordiringides.”

Selleks, et kõik saaksid soovitud huviringides käia on külal palgaline bussijuht, kes lapsed kohale toimetab. “Üheski trennis kellelgi käimata ei jää. Keila pole kaugel ja suvisel ajal liigutakse ka jalgratastega või jala,” lausus Mäekivi.

Naistel endil jäi külastusest samuti väga positiivne emotsioon. “Tore oli näha, et SOS Lastekülas elavatele noortele inimestele on loodud väga korralikud tingimused. Kõik saavad käia soovitud treeningutel ja sport on sealsete noorte seas väga popp! Loodame, et tänase külaskäigu ja heategevuskampaania taustal saame mõne korvpalliharrastaja juurde,” sõnas koondise keskmängija Maaja Bratka.

Kampaania algatanud Mailis Pokk paneb veelkord kõigile südamele, et kui kodus seisab kasutult spordirõivaid, siis tuua need enne laupäeva Eesti Korvpalliliidu kontorisse Saku Suurhalli. 10. veebruaril Eesti ja Poola vahelises EM valikmängu poolajal antakse kampaania käigus kogutud asjad üle SOS Lastekülale.

-Eesti naiste koondise mängijad Keila SOS lastekülas
scroll to top