Tartu Ülikool kaotas Ogrele ja kohtub veerandfinaalis Raplaga (parandatud)

-Tanel Sokk | Foto: Siim Semiskar

Korvpalli Balti liigas pidid teisipäeval mõlemad platsil käinud Eesti klubid vastu võtma kaotused, kui Tartu Ülikool jäi võõrsil 85:89 alla Ogrele ja Tallinna Kalev/TLÜ kaotas Sõle spordihoones 77:98 leedulaste Pasvalyse Pieno žvaigždesile.

Tartu meeskond mängis Lätis sisuliselt seitsme mehega, kui kaheksas, rootslane Carl Engström, teenis vaid neli minutit. Parimana tõi Vytenis Cizauskas 26 punkti ja 7 korvisöötu, Tanel Sokk kogus 20 silma ja Kristjan Kitsing 17 punkti ja 7 lauapalli.

Tartu (8-4) ja Ogre (8-4) lõpetasid mõlemad küll võrdsete võitude peal, kuid Eesti klubi suutis täita eesmärgi ehk kaotada vähem kui kuue silmaga.

Tallinna Kalev/TLÜ kaotusmängus olid Eesti klubi poolel parimad võrdselt 18 punkti visanud Kristo Saage ning Bamba Fall, viimane hankis ka 9 lauapalli. Kiur Akenpärg viskas 14 silma.

Tallinna Kalev/TLÜ (7-5) lõpetas B-grupis neljandana, Pieno žvaigždes (11-1) on grupi võidu kindlustanud.

Kui esialgu panime oma uudises Tartu tabelis kolmandaks, siis veidi hiljem selgus, et tänu Kitsingu kolmesele võeti siiski tänu paremale korvide vahele omavahelistes mängudes teine koht ja minnakse veerandfinaalis vastamisi Rapla Avis Utilitasega.