fbpx
Close

Joonas Järveläinen Islandi liiga eripäradest: siin kipuvadki skoorid suuremad olema

Avatar
-Joonas Järveläinen | Foto: Siim Semiskar

Joonas Järveläinen on üks eestlasest korvpallur, kes tänavusel hooajal siirdus välisliigasse mängima, kui maandus Islandi kõrgliigasse. Küll pidi Järveläinen koroonaviiruse tõttu kolm ja pool kuud hakkama saama ilma korvpalli mängimata, kui Islandi liiga oli pausil. Värskelt naasti väljakule ja Grindavik on üks kolmest tiimist, kellel tabelis täisedu kolm võitu.

Nüüd on praeguseks hetkeks pall taas mängu pandud ja üritatakse kaotatud aeg tasa teha. “Päris tihe graafik on ees ootamas, mängud hakkavad olema sisuliselt üle kolme päeva,” sõnas Järveläinen “Mängumehed” podcastile. “Ega see koroona siin nii tihedalt ei vohanudki, aga Islandil, erinevalt mandririikidest, on võimalik vähe karmimaid meetmeid rakendada.”

Keskmiselt senistes mängudes 32,7 minutit mänginud ja 20 punkti ning 6,3 lauapalli kogunud 30-aastane ääremängija minek Islandile oli mitme asja kokkulangemine, kui huvi Eestist oli vähene ja samas saareriigist oli tema kohta varemgi uuritud. “Eestist sai räägitud vaid Rakvere ehk Arnu Lipassaarega, kuid Islandilt on juba varasematel aastatel ka pakkumisi tulnud. Asjaajamine oli suhteliselt personaalne, üks meeskonnakaaslane aitas mul neid pakkumisi siit Islandilt vahendada, agenti mul polnudki.”

Pärast liiga taaskäivitamist on Grindavik saanud kaks suureskoorilist võitu, kui 119:105 alistati Thor AK ja lisaajal 94:92 Thor Thori. “119 punkti visata on päris palju, kuid vastased viskasid meile samuti palju. Ega siin liigas skoorid kipuvadki suuremad olema,” selgitas Järveläinen. “Mängime põhiturniiril kaks ringi, kuid veebruaris peaks tulema ka siin koondisepaus.”

“Treener on välja öelnud, et tahaksime olla nelja parema hulgas, eelmisel hooajal oli meeskond enne hooaja lõpetamist 7-8 positsioonil. Rünnakul on meil päris talendikas meeskond, pall liigub ilusti ja mängime meeskondlikult,” selgitas eestlane.

Ta lisas: “Siin on sisuliselt Inglismaaga analoogne, üks treeningkord päevas, ülejäänud päeva sisustad ise. Meil on meeskonnas umbes 3-4 meest, kes suudaks igal õhtul umbes 20 punkti teha. Peale minu ja ameeriklase on meil 5-6 meest, kes on n-ö mängumehed, ülejäänud on sellised harrastaja tasemel.”

Järveläinen on enda sõnul sunnitud täitma ka tsentri positsiooni: “Mängin enamasti korvi all, oma kahe meetriga olen üks pikemaid ja mängin positsioonidel 4 ja 5. Pikki poisse siin Islandil samuti jalaga segada pole. Treener üritab meid meeskondlikult tegutsema panna ja kaitses on abistamine eelkõige märksõna. Suhteliselt sama tase siin Islandil nagu ka Eestis ja varem mängitud Inglismaal.”

Kuula “Mängumehed” podcasti 20. osa:

scroll to top
Inline
Inline