Jurkatamm ja Riismaa parandasid võidumängudes punktirekordeid

-Mikk Jurkatamm | Foto: Benedetto XIV Cento Facebook

Itaalia esiliigas mängivatest Eesti korvpalluritest käisid kolmapäeval väljakul Mikk Jurkatamm ja Joonas Riismaa. Mõlemad mängijad aitasid oma koduklubid võidule.

Neist suurema võidu sai Mikk Jurkatamme koduklubi Cento Benedetto XIV, kes alistas külla sõitnud Rooma Stella Azzurra 83:57.

Kohtumist pingilt alustanud Jurkatamm pääses platsile 22 minutiks ja tõi selle ajaga üheksa punkti (kahesed 2/4, kolmesed 1/3, vabavisked 2/6), mis tähistab tema punktirekordit Cento eest. Tema eelmiseks punktirekordiks oli kuus silma. Veel kogus eestlane oma arvele neli lauapalli, ühe blokeeritud viske, ühe pallikaotuse ja neli isiklikku viga.

Joonas Riismaa tööandja Pistoia Basket sai samal ajal kodus väärt 68:50 võidu San Severo Cestistica üle

Pingilt sekkunud ning 25 minutit mänginud Riismaa püstitas teist kohtumist järjest oma Itaalia esiliiga punktirekordi, visates meeskonna paremuselt teise skooritegijana 15 punkti (kahesed 3/3, kolmesed 3/6). Eelmine rekord oli ühe silma võrra väiksem. Lisaks sai ta kirja kolm lauapalli, kaks pallikaotust ja neli isiklikku viga.

Nii Cento kui ka Pistoia jaoks oli tegu tänavuse hooaja suurima võiduga.

Centol on nüüd üheksa võitu ja kaheksa kaotust, mis annab neile punases alagrupis 13 meeskonna konkurentsis kuuenda koha. Pistoia hoiab samas alagrupis üheksa võidu ja 10 kaotusega seitsmendat kohta.