Jurkatamm ja Treier teenisid hooajaeelsel turniiril teise koha

Mikk Jurkatamm ja Ravenna OraSi | Foto: Basket Ravenna Piero Manetti

Reedel ja laupäeval toimus Ravennas nelja meeskonna osalusel Cervia-nimeline kontrollturniir, kus kaasa tegi ka Mikk Jurkatamme ja Kaspar Treieri koduklubi Ravenna Orasi. Avapäeval saavutatud võit Šveitsi kõrgliigaklubi SAM Massagno vastu viis kodumeeskonna küll turniiri finaali, kuid otsustavas kohtumises tuli tunnistada Itaalia kõrgliigas (Serie A) mängiva Bologna Fortitudo paremust.

Kohtumises Šveitsi klubiga sai kodumeeskond mängu ladusalt käima ning juhtis poolajaks juba 46:32. Kolmanda veerandaja lõpuks paisus vahe veelgi (59:42) ja viimasel neljandikul vormistati kindel 78:52 võit. Ravenna kaotas küll lauavõitluse 40:43, kud tabas hästi kahepunktiviskeid (22/34 ehk 65%).

Kaspar Treier kogus mängu lõpuks 9 punkti, Mikk Jurkatamm panustas võitu 5 silma. Ravenna resultatiivseimaks kerkis ameeriklane Giddy Potts 17 punktiga. Šveitslaste ridades tõusis üleplatsimeheks Dusan Mladjan 18 silmaga.

Laupäevases finaalmängus jäi Ravenna avaveerandi järel 19:33 kaotusseisu ning Itaalias aste kõrgemal mängiv Bologna kontrollis sealt alates mängu käiku kuni lõpuni. Poolaja 16-punktiline kaotusseis püsis muutumatuna ka kolmanda neljandiku lõpus. Viimase veerandajaga õnnestus eestlaste koduklubil vahet pisut vähendada, kuid turniiri lõppnumbriteks kujunesid 80:91.

Treier oli üks viiest Ravenna mängumehest, kes jõudis kahekohalise punktisummani (10), Jurkatamme arvele jäi 3 punkti. Meeskonda vedas taaskord Potts, kes kogus teist mängu järjest 17 silma. Luigi Sergio lisas 16 punkti. Bologna tulemuslikeim oli Kassius Robertson 17 punktiga, NBA kogemusega Henry Sims lisas 15 silma.