Jurkatamm NCAA tugevaimat tiimi pidurdada ei suutnud, Jürgensi ülikool võttis kindla võidu

-Taavi Jurkatamm (valges) | Foto: USA TODAY Sports/Scanpix

USA üliõpilasliiga NCAA kõrgeimas divisjonis olid möödunud öösel võistlustules mitmed Eesti korvpallurid.

Eestlaste osalusel toimunud mängudest pälvis enim tähelepanu kohtumine Taavi Jurkatamme koduvõistkonna San Francisco Donsi ja NCAA tippmeeskonna Gonzaga Bulldogsi vahel. Veidi enam kui minut enne avapoolaja lõppu oli San Francisco vaid kolme punktiga taga, kuid seejärel läksid võõrustajad oma teed. San Francisco kaotas poolaja 37:47 ja kogu mängu 62:85.

Algviisikus alustanud Jurkatamm sai väljakul olla 17 minutit, kuid selle ajaga punktiarvet avada ei suutnud, eksides ühel kahepunktiviskel ja kahel kaugviskel. Eestlane võttis ühe lauapalli, andis ühe resultatiivse söödu ning sai kirja neli isiklikku viga.

San Francisco on sel hooajal võitnud seitse ning kaotanud viis mängu, lääneranniku konverentsis on nad kogunud ühe võidu ja ühe kaotuse. Erinevates jooksvates edetabelites riigi tugevaimaks ülikoolimeeskonnaks hinnatav Gonzaga on võitnud kõik 10 senist kohtumist.

Artur Konontšuki ja Mark-Andreas Jaaksoni kodumeeskond Southern Miss Golden Eagles läks teist korda kahe päeva jooksul vastamisi UTEP Minersiga. Kui esimeses kohtumises suutis kodus mänginud Southern Miss lisaajal 74:66 võidu võtta, siis seekord tuli leppida 62:77 kaotusega.

Pingilt sekkunud Konontšuk sai mänguaega 18 minutit, mille jooksul viskas üheksa punkti (kahesed 2/3, kolmesed 1/1, vabavisked 2/2), võttis neli lauapalli ja andis ühe korvisöödu. Negatiivse poole pealt läksid statistikasse kolm pallikaotust ja kaks isiklikku viga. Jaakson sedapuhku väljakule ei pääsenud.

Southern Miss jätkab hooaega viie võidu ja nelja kaotusega, USA konverentsis on neil üks võit ja üks kaotus. UTEP Minersi jaoks oli tegu viienda võiduga kolme kaotuse kõrval.

Carlos Jürgensi kodumeeskond Oral Roberts Golden Eagles sõitis külla Omaha Mavericksile, kes alistati 95:83. Oral Roberts domineeris kohtumist algusest lõpuni ja võõrustajad ei saanud 40 minuti jooksul kordagi ette.

Kohtumist pingilt alustanud Jürgens pääses väljakule 14 minutiks, kuid ühtegi pealeviset ei sooritanud. Küll jäi eestlase arvele kaks korvisöötu ja üks vaheltlõige.

Tegu oli Oral Robertsi hooaja esimese konverentsisisese mänguga. Kokku on tänavu võidetud neli ja kaotatud viis kohtumist. Omahal on kirjas kaks võitu ja üheksa kaotust. Eesti aja järgi täna öösel vastu homset kohtuvad samad meeskonnad omavahel uuesti.