Hooaja parima mängu teinud Kotsar vedas Hamburgi kohustusliku võiduni

-Maik-Kalev Kotsar | Foto: MSSP

Maik-Kalev Kotsari koduklubi Hamburgi Towers sai Saksamaa kõrgliigas kahe järjestikuse kaotuse järel taas võidu, kui alistas kodus tabeli punase laterna Vechta Rasta 92:74.

Jõudude vahekord pandi paika kiiresti. Avaveerandi võitis Hamburg 24:16 ja esimese poolaja 49:27. Teine poolaeg oli pelgalt võidu vormistamine.

Algviisikus alustanud Kotsar viibis väljakul 28 minutit ning viskas selle ajaga üleplatsimehena 19 punkti (kahesed 9/12, vabavisked 1/1), võttis 10 lauapalli, andis kolm resultatiivset söötu ja tegi kaks vaheltlõiget. Lisaks jäi tema arvele kaks pallikaotust ja üks isiklik viga.

Kotsari jaoks oli tegemist Bundesliga karjääri punktirekordiga. Ühtlasi oli tegu 211 cm pikkuse eestlase hooaja esimese kaksikduubliga.

Vechta parim oli ameeriklasest korvialune jõud Dennis Clifford, kes tõi 17 punkti ja hankis 10 lauapalli.

Samuti tasub märkida, et suvel Hamburgi peatreeneriks saanud hispaanlane Pedro Calles juhendas eelneval viiel hooajal just Vechta meeskonda (abitreenerina 2015-2018 ja seejärel peatreenerina).

Hamburgil on turniiritabelis nüüd seitse võitu ja kolm kaotust, millega hoitakse 18 meeskonna seas viiendat kohta. Vechta klubi jätkab ainsana võiduta, olles kaotanud kõik 11 mängu.