Jurkatamm sai palju mängida ja pani 3 blokki, kuid Dons langes konkurentsist

-Taavi Jurkatamm | Foto: AP/Scanpix

San Francisco ülikooli (18-15) korvpallimeeskonna püüdlused jõuda esmakordselt pärast 1998. aastat WCC konverentsi turniiril finaali põrkasid esmaspäeval vastu kõrgeima asetusega Gonzaga (29-4) meeskonda, kui vastu tuli võtta kindel 60:88 kaotus.

Viimasel ajal väga vähe mänguminuteid teeninud eestlasest ääremängija Taavi Jurkatamm viibis sel korral platsil koguni 22 minutit ning kogus 2 punkti (kahesed 1/1, kolmesed 0/1, vabavisked 0/1), 4 lauapalli, 3 blokki, ühe korvisöödu ja 2 isiklikku viga.

Võrdluseks, eelmises seitsmes kohtumises sai Jurkatamm kokku mänguaega vaid üheksa minutit.

Vahepeal koguni 33 punktiga kaotusseisus olnud San Francisco Donsi resultatiivseim oli lõpuks 15 punkti ja 6 lauapalli toonud Nate Renfro. Võitjate kasuks viskas prantslane Killian Tillie 26 silma.

Läbi aastate on San Francisco nüüd WCC konverentsi poolfinaalis võitnud üheksast mängust kaks ning kogu turniiri saldo on 17-30.

Järgmisena peab San Francisco nende kodulehe andmetel nüüd lihtsalt ootama ja lootma, et neid kutsutaks NCAA turniirile.