Jurkatamme koduülikool võitis Las Vegases, Jürgensi tiim kaotas tugevale vastasele

-Taavi Jurkatamm (kollases) | Foto: AFP/Scanpix

USA üliõpilasliiga NCAA kõrgeimas divisjonis said Taavi Jurkatamme ja Carlos Jürgensi kodumeeskonnad kirja vastavalt võidu ja kaotuse.

Jurkatamme meeskond San Francisco Dons alistas Las Vegases T-Mobile Arenal toimunud kohtumises 68:65 Grand Canyon Antelopesi. Jurkatamme pealtpanek minut ja 14 sekundit enne lõppu viis meeskonna 64:54 juhtima. Grand Canyon suutis viimase minutiga vahet vähendada, aga San Francisco hoidis eduseisu lõpuni.

Eestlane alustas kohtumist algviisikus ning viibis San Francisco mängijatest väljakul kõige kauem – 35 minutit. Eelmises kohtumises ülikoolikarjääri kõrgeimad 15 silma visanud Jurkatamm piirdus seekord viie punktiga (kahesed 1/2, kolmesed 1/7, vabavisked 0/1), kuid sai peatreenerilt kaitsemängu eest kiita. Tema arvele jäi ka kaks lauapalli, kolm korvisöötu, üks vaheltlõige, üks blokeeritud vise, üks pallikaotus ja kolm isiklikku viga.

Jürgensi kodumeeskond Oral Roberts Golden Eagles jäi võõrsil 76:87 alla täiseduga jätkavale Arkansas Razorbacksile. Poolaja võitis Oral Roberts seejuures 40:30.

Pingilt sekkunud Jürgens mängis kokku 18 minutit, mille jooksul kogunes tema arvele neli punkti (kahesed 0/1, kolmesed 0/1, vabavisked 4/6), üks lauapall, üks resultatiivne sööt, kolm vaheltlõiget, kaks pallikaotust ja kaks isiklikku viga.

Nii San Francisco kui ka Oral Robertsi jaoks oli tegu hooaja viimase konverentsivälise mänguga. San Francisco on sel hooajal kogunud kuus võitu ja neli kaotust ning Oral Roberts kolm võitu ja viis kaotust.