fbpx
Close

K24 MILANOS | Sten Sokk oma kohast koondises: hetkel on rohkem nagu abipersonali roll

-Sten Sokk | Foto: Siim Semiskar

Eesti korvpallikoondise pikaaegne põhimängujuht Sten Sokk on tänavusel EM-finaalturniiril endalegi ootamatus rollis, kui selle suve senistele mängudele tuginedes on momendil tegemist tiimi kolmanda mängujuhiga. 33-aastane ja 184 cm pikkune Sokk ise seda eriti ei põe, kuna tema arvates on tore, kui nooremad mehed on nii head, et ta üle mängivad.

Korvpall24 rääkis mullu oma hooaja TalTech/Optibeti ja Kreeka esiliigaklubi Charilaose vahel ära jaganud Sokuga neljapäeval ca 24 tundi enne Eesti koondise avamängu Itaaliaga. Kui neljas suvises kontrollmängus sai Sokk keskmiselt kirja 10,5 minutit, 3,5 punkti ja 2,8 resultatiivset söötu, siis viimases kahes MM-valikmängus piirdus kahe kohtumise peale kokku kuue mänguminutiga.

Palusime Sokul võrrelda praegust koosseisu 2015. aasta EM-koondisega ning kogu seda tähelepanu ja pingete hulka, mis EM-finaalturniiriga kaasneb. Seejuures toob kogenud tagamees ka huvitava võrdluse meie kahe EM-koondise mängustiili kohta. Ühtlasi hoiatab karjääri jooksul nii mõndagi näinud mängujuht selle eest, et EM-finaalturniiril meie meeste kohta tehtav skauting saab olema oma detailsuselt midagi muud, kui me seni sel suvel oleme harjunud.

scroll to top