Kadrina Karud ja Viimsi said teises liigas võidulisa, Madis Shumanovilt Rae Kossu särgis 32 punkti

-Lauri Mets | Foto: Siim Semiskar

Saku II liigas peeti laupäeval A-alagrupis kaks kohtumist, mille järel jätkavad täiseduga Kadrina Karud ja KK Viimsi/Kesklinna KK.

Kadrina Karud (4-0) võtsid kodus viienda järjestikuse võidu, alistades Orissaare Träxi (1-2) 89:75 (15:21, 14:18, 30:23, 30:13). Avapoolaja 10 punktiga kaotanud Andres Sõbra hoolealused leidsid pärast pikemat vaheaega rünnakul uue hingamise, vähendades neljanda seti alguseks kaotusseisu kolme punktini. Südilt mänginud külalised juhtisid veel 5:07 enne kohtumise lõppu 73:71, kuid Kadrina vastas 13:0 spurdiga ning kallutas sellega mängu otsustavalt enda kasuks.

Ilma Nikeem De Leonita mänginud Karude resultatiivseimaks tõusis Lauri Mets 27 punkti ja 11 lauapalliga. Allan Ehte lisas 25 silma, 6 lauapalli ning 7 korvisöötu. Kahekohalise punktisummani jõudis ka Raimond Tribuntsov (12 punkti ja 6 lauapalli).

Orissaare parim korvikütt oli Härmo Lambut, kes tõi 18 punkti (visked väljakult 7/10) ning jagas 7 söötu. Alari Hiis viskas 15 silma ja noppis 6 lauapalli, Raigo Sooär lisas 10 punkti ja samuti 6 lauapalli.

KK Viimsi/Kesklinna KK (1-0) mängis koduses Karulaugu Spordikeskuses üle Rae Koss/Hansaviimistluse (3-1) 98:75 (29:19, 15:14, 20:19, 34:23). Viimsi läks kohtumist esimese kolme minutiga 15:4 juhtima ning võitis poolaja 44:33. Kolmandal veerandajal suutis Rae Koss kaotusseisu pisut tagasi mängida, jõudes korraks ka kolme punkti kaugusele (51:54). Rohkemaks külalisetel püssirohtu ei jagunud ning mängu viimane neljandik kuulus juba selgelt väljakuperemeestele.

Hugo Kivilo tõi Viimsi parimana 19 punkti (kolmesed 4/6), hankis 6 lauapalli ning sooritas koguni 7 vaheltlõiget. Ralf Kompuse arvele kirjutati 19 mänguminutiga kaksikduubel – 18 punkti ja 12 lauapalli. Gregor Rikberg lisas 15 punkti ja 3 vaheltlõiget ning Mihkel Orasmäe kontosse jäi 10 punkti ja 6 lauapalli.

Rae Koss toetus rünnakutel 207-sentimeetrisele keskmängijale Madis Shumanovile, kes tõi peaaegu pooled meeskonna punktidest. Kunagine Rakvere Tarva mänedžer viskas mängu lõpuks 32 punkti ning korjas 9 lauapalli. Andres Andrei lisas 14 punkti, 6 lauapalli ja 3 vaheltlõiget, Marek Einama toetas meeskonda 11 punktiga.