34 punkti visanud Paasoja aitas Psychiko suure võiduni, Sten Sokk ja Iraklis samuti edukad

-Martin Paasoja | Foto: Siim Semiskar

Kreeka korvpalli esiliigas alistas Martin Paasoja kodumeeskond Ateena Psychiko 98:76 Ermis Agiase tiimi. Sten-Timmu Sokk ja Thessaloniki Iraklis olid 83:60 üle Evropi võistkonnast, kuid Rait-Riivo Laane ning Kosi Ippokratis pidid tunnistama Kastoria 79:72 paremust.

Psychiko alustas kohtumist võimsalt, kui esimene veerandaeg kuulus neile koguni 30:7. Poolajaks jäi 23-punktilisest eduseisust alles siiski 12 ja viimase neljandiku eel oldi kõigest 67:58 ees. Järgmise kümne minutiga suutsid võõrustajad mängu ikkagi ära otsustada, kui visati veelgi 31 punkti vastaste 18 vastu.

Martin Paasoja sai väljakul viibida 38,5 minutit, mille jooksul viskas ta üleplatsimehena 34 punkti (vabavisked 10/11, kahesed 9/12, kolmesed 2/5). Tema nimele jäi veel 3 lauapalli, 4 korvisöötu, üks vaheltlõige, 3 pallikaotust ja 3 isiklikku viga.

Nikos Arsenopoulos oli Psychiko paremuselt teine skooritegija 18 punktiga. Antonis Mantzaris lisas 16 silma. Vastaste poolelt tõi Rihards Kuksiks 18 punkti, kes kogus ka 8 lauapalli.

Iraklis läks avaveerandil kümne punktiga juhtima ning poolajaks oli nende eduseis 50:32. Kolmandal veerandajal suurendati vahet veelgi nelja silma võrra ja siin enam külalised ei suutnud põnevust tagasi tuua.

Sten-Timmu Sokk teenis mänguaega 17 minutit ning viskas 5 punkti (kahesed 1/2, kolmesed 1/2). Eestlane sai kätte veel 2 lauapalli, andis 2 korvisöötu, tegi ühe pallikaotuse ja isikliku vea.

Michalis Polytarchou ja Ronaldas Rutkauskas tõid Iraklise parimatena 18 punkti, kellest viimane sai kätte ka 9 lauapalli. Konstantinos Kampouridis viskas Evropi eest 20 punkti.

Ippokratis kaotas nii esimese kui teise veerandaja kolme punktiga ning poolajale siirduti seega Kastoria 41:35 juhtimisel. Kolmas veerandaeg kuulus aga võõrustajatele 23:16 ja nii sai viimasele neljandikule vastu minna juba minimaalses eduseisus. Viie minuti möödudes oli Ippokratis veel 61:60 ees, kuid seejärel tegid vastased 8:0 spurdi ja sammusid võiduni välja.

Rait-Riivo Laane tegi kaasa 34 minutit, tuues selle ajaga 24 punkti (vabavisked 4/5, kahesed 4/7, kolmesed 4/7). Lisaks võttis ta ühe lauapalli, andis 3 korvisöötu, tegi 3 vaheltlõiget, kaotas kahel korral palli ja tegi 4 isiklikku viga.

Antonis Asimakopoulose viskas Ippokratise eest 20 punkti ja noppis 11 lauapalli. Võitjate resultatiivseimaks tõusis Thomas Amparas 22 punkti, 5 lauapalli ja 5 korvisööduga. Petros Melissaratos lisas 16 silma.

Iraklis on tegemas head hooaega, olles nüüd kogunud viis võitu ja ühe kaotuse. Ippokratisel on kirjas neli võitu ja kaks kaotust ning Psychikol kolm võitu ja sama palju kaotuseid.