fbpx
Close

Kalev/Cramo keskmängija Arnett Moultrie: kui mulle Eesti pass antakse, siis võtan selle vastu

-Arnett Moultrie | Foto: Siim Semiskar

-Arnett Moultrie | Foto: Siim Semiskar

Kalev/Cramo püsib VTB liigas jätkuvalt play-offi kursil ning Olybet Eesti-Läti liigas hoiab kahe Läti klubi järel kolmandat kohta. Üks silmapaistvamaid mängijaid nende ponnistuste juures on olnud NBA kogemusega Arnett Moultrie (208 cm). Rünnakul on mees olnud võimas, lauas stabiilne ja kaitses läheb paremaks. VTB liiga keskmised näitajad on 16,4 punkti ja 7,9 lauapalli, Eesti-Läti liigas 15,2 punkti ning 5,5 lauapalli. 

Korvpall24.ee tegi Moultriega intervjuu kohe siia saabudes ning nüüd oli paras aeg teha lühike vahekokkuvõte pärast esmaspäevast võidumängu 109:91 Jenissei vastu. Moultrie lammutas tolles kohtumises venelaste kaitse laiali 23 punkti ja 9 lauapalliga. Mees on järjest paremini tiimi sulandunud ja oma mängu leidnud ning lisaks võimsatele pealtpanekutele on sagedased ka ilusad keskpositsiooni visked. Rääkisime Moultriega mõndadest nüannsidest VTB ja Eesti-Läti liiga valguses, mehe enda arengust, Tony Wrotenist ning Eesti koondise korvpallist.

Kas oled korvpalli taseme poolest rahul, et just siia mängima said?

Jaa, see tase siin on täpselt selline, mida lootsin saada. Olin VTB-st palju head kuulnud varem ning see kõik vastab ka tõele. Mul on hea meel nii tugevaid mänge saada, nagu VTB liiga pakub. Igaks vastaseks tuleb maksimaalselt valmis olla, siin pole ühtegi kerget mängu.

Arvad jätkuvalt, et VTB-s nelja parema hulka jõudmine on Kalevile reaalne?

Meie jaoks muidugi, meie jaoks on kõik võimalik. Kui me tuleme väga keskendunult mängule, siis on kõik tiimid meie jaoks võidetavad. Seda näitasime väga hästi ka Jenissei vastu.

Mida Kalev siiski seni alistamatu Riia VEF-iga ette võtab?

Me suudame neid võita, kui aeg on selleks küps (muheleb – toim.). Praegused võidud meie üle on neid kindlasti uinutanud ja play-offides tiitilite eest pusides võidame neid.

Kui palju tööd oled oma hüppelt viskega teinud, sest arengut on hooaja jooksul näha olnud?

Selle kallal näen iga päev vaeva. Iga päev tulistan päris palju peale. Satub mul mängus hea või halb päev olema, siis trennis teen ikka ühte viisi kõvasti tööd selle kallal.

Kalev on kohati kolmestega hädas olnud, kas hakkad ise kaare tagant peale viskama?

Ma olen siin selleks, et treeneri ja meeskonna vajadusi ellu viia. Kõik mida minult soovitakse, selle ka ellu viin. Kui vaja, tulistan kolmeseid.

Miks Tony Wroten pole ennast rünnakul käima saanud?

Ta näeb kurja vaeva, et oma ründemängu vastavalt meeskonnale ja neile liigadele kohandada. Kui ta näiteks Jenissei vastu platsile tuli, siis andis meile kohe väga palju sädet juurde. Mida rohkem ta treeneri usaldust võidab, seda kasulikum on ta ka kogu tiimi jaoks. Ning treeneri usaldus on hakanud tulema.

Muuhulgas rääkisime Moultriega rahvusvahelisest korvpallist ja koondise mängude pausist. Ühtlasi jõudsime sinnamaale, et Eesti koondise korvialune jääb natukene hõredaks, kui Kristjan Kangur ning Janar Talts teevad sellega peagi lõpparve. Lõbusalt rääkides, aga kindlal toonil avaldas Moultrie soovi koondist abistada: “Kui mulle Eesti pass antakse, siis võtan selle vastu.” Riho Soonik on aastaid rääkinud, et Eesti koondisel on vaja heal tasemel kodustatud keskmängijat ja kindlasti pole ta ainus, kes sellest fantaseerinud on, kuigi Eesti seadused topeltkodakondsust ei luba.

scroll to top