Kitsing kerkis Serie A U18 finaalturniiri avamängus meeskonna parimaks

-Kaspar Kitsing | Foto: Daniele Lenzi

Neljapäeval algasid Itaalia kõrgliigaklubide U18 meeskondade vahel peetava „Lega Basket Serie A Next Gen Cup” noorteturniiri finaalmängud. Finaalturniirist võtab osa kaheksa võistkonda, nende seas ka Kaspar Kitsingu koduklubi Trento Aquila ja Joonas Riismaa Pistoia.

Võistkonnad on jagatud kahte 4-liikmelisse alagruppi ning mõlema alagrupi kaks paremat pääsevad edasi poolfinaalidesse.

Trento Aquila Basket sai oma alagrupi avamängus kaotuse, jäädes 74:79 alla Reggianale. Avapoolaja järel 37:43 taha jäänud Trento pääses kolmanda veerandaja lõpuks ette 64:61, kuid kaotas otsustava neljandiku 10:18. Algviisikus alustanud ja 34 minutit mänginud Kitsing viskas oma võistkonna parimana 23 punkti (kahesed 4/10, kolmesed 3/8, vabavisked 6/9), võttis 3 lauapalli, andis 3 resultatiivset söötu ning tegi 2 pallikaotust ja ühe isikliku vea. Tema takistamisel tegid vastased koguni 9 viga.

Õhtuses mängus teenis Trento kaotuse kõrvale võidu, alistades Avellino Scandone 72:61. 40:40 viigiga lõppenud avapoolaja järel pani Trento oma paremuse maksma teises mängupooles, võites kolmanda veerandi 18:8 ja neljanda 14:13. Taas algviisikusse pääsenud Kitsingu arvele kogunes mängu lõpuks 28 minutiga 11 punkti (kahesed 0/2, kolmesed 2/9, vabavisked 5/6), 2 lauapalli, 3 korvisöötu, üks vaheltlõige, 2 pallikaotust ja 2 isiklikku viga. Vastased tegid tema takistamisel 5 viga.

Mõlema alagrupi kohtumisi võõrustav Pistoia Basket sai oma alagrupi avamängus 66:51 jagu Pesaro Victoria Libertasest. Avaveerand lõppes 12:12 viigiga, kuid poolajaks juhtis Pistoia 30:26 ja kolmanda perioodi lõppedes juba 58:39. Algviisikusse kuulunud Riismaa kogus 29 mänguminutiga 5 punkti (kahesed 1/5, kolmesed 1/1), 5 lauapalli, 4 resultatiivset söötu, 2 vaheltlõiget ja 2 isiklikku viga. Tema vastu tehti samuti 2 viga.

Trento kohtub reedel viimases alagrupimängus Varesega, Pistoia läheb vastamisi Cantu ja Triestega.