Jurkatamm tegi NCAA-s hooaja parima mängu, võistlustules olid ka Tass ja Jürgens

-Taavi Jurkatamm | Foto: AFP/Scanpix

USA üliõpilasliigas NCAA olid Eesti aja järgi reede öösel ja varahommikul võistlustules kolm eestlast – Taavi Jurkatamme ja Matthias Tassi kodumeeskonnad teenisid võidud, Carlos Jürgensi oma pidi aga vastaste paremust tunnistama.

Taavi Jurkatamm ja tema kodumeeskond San Francisco Dons alistasid koduväljakul Pepperdine Wavesi tulemusega 89:77.

Jurkatamm sai esmakordselt väljakule 9 minutit enne avapoolaja lõppu ja blokeeris seejärel seisul 21:22 Andre Balli pealeviske, misjärel pääses San Francisco juhtima. Veel 3.52 enne poolajavilet oli San Francisco ees 36:32, kuid Pepperdine lõpetas avapoolaja 12:0 spurdiga ja kodumeeskond läks vaheajale juba 8-punktilises kaotusseisus – 36:44. San Francisco pani oma paremuse maksma viimase 8 minuti jooksul, kui seisult 62:69 tehti 10:0 spurt ja seejärel kasvatati eduseis kiiresti kahekohaliseks.

Tänavu valdavalt statisti rollis olnud Jurkatamm tegi oma senise hooaja parima mängu, visates 22 mänguminuti jooksul 2 punkti (kahesed 1/5), võttes 6 lauapalli, jagades 2 resultatiivset söötu, blokeerides ühe vastaste pealeviske ja lõigates vahelt ühe palli. Samuti tegi ta 3 isiklikku viga.

Matthias Tassi kodumeeskond Saint Mary’s Gaels võttis võõral väljakul kindla 66:55 võidu Santa Clara Broncose üle.

Saint Mary’s haaras juhtohjad kohe kohtumise alguses ning võitis avapoolaja 33:26. Tass jõudis esimese 20 minutiga visata 4 punkti ja võtta 4 lauapalli. Saint Mary’s alustas teist poolaega 7:0 spurdiga ning hoidis kahekohalist eduseisu mängu lõpuni.

Vahetusest sekkunud Tassi arvele kogunes mängu lõpuks 16 minutiga 4 punkti (kahesed 2/3), 5 lauapalli ja üks isiklik viga.

Carlos Jürgens ja Oral Roberts Golden Eagles jäid võõrsil kindlalt alla North Dakota State Bisonile 73:85.

Oral Roberts jäi kohe alguses 0:9 taha ning kaotas avapoolaja 38:46. Jürgens viskas esimese 10 minutiga 3 punkti, misjärel vahetati ta 14:26 kaotusseisus puhkama ja rohkem eestlane avapoolajal väljakule ei saanudki. Oral Roberts jätkas tagaajaja rollis ka teisel poolajal. 4.13 enne lõppu jõuti veel 3 punkti kaugusele (70:73), kuid kodumeeskond lõpetas mängu 12:3 spurdiga.

Algviisikus alustanud Jürgens sai 15 mänguminutiga kirja 3 punkti (kolmesed 1/3), ühe lauapalli, ühe resultatiivse söödu, ühe vaheltlõike, 2 pallikaotust ja ühe isikliku vea.

San Francisco ja Saint Mary’s on nüüd lääneranniku konverentsis (WCC) kogunud võrdselt 7 võitu ja 4 kaotust, millega jagatakse 3.-4. kohta. Oral Roberts hoiab oma konverentsis (Summit League) 5. kohta, olles kogunud 6 võitu ja 7 kaotust. Kogu hooaja lõikes on San Francisco saanud 19 võitu ja 6 kaotust, Saint Mary’s 16 võitu ja 10 kaotust ning Oral Roberts 10 võitu ja 18 kaotust.