fbpx
Close

INTERVJUU | Kalev/Cramo täiendus Arnett Moultrie: kolmesekorvpall on mängu ära rikkunud

Avatar
-Arnett Moultrie | Foto: BC Kalev/Cramo

BC Kalev/Cramo saavutas koduses Kalevi Spordihallis Permi Parma üle veenva ning vajaliku võidu 93:82 ning püsib kenasti play-offi kursil, olles 4 võidu ja 5 kaotusega 7. kohal. Ees ootavad sel aastal veel tugevad mängud sh detsembri lõpus liiga liidri Moskva CSKA vastu Saku Suurhallis.

Pärast Landen Lucase lahkumist on Kalev saanud värskelt juurde kaks uut mängumeest: Tanel Kurbase ning NBA-s pallinud liikuva pika Arnett Moultrie (208 cm, 28-aastane). Mõlema panus võidus oli märkimisväärne. Just viimane võib tuua korvi alla selle kvaliteedi, mis aitab tugevaid vene klubisid murda ja Kalev esmakordselt play-offi tüürida.

Korvpall24.ee uuris Moultrielt tema hetke vormi ja eesmärkide kohta. Samuti palusime kommenteerida, mis tõi NBA-s pallinud mehe just siia ning mis vahe on mängida unelmate liiga tiimis ja Kalevis.

Sa olid NBA-s kaks hooaega ja nüüd sattusid siia. Kas on soov kodumaale tagasi pääseda?

Loodetavasti on mul võimalus NBA-sse tagasi minna. Olen natukene pettunud enda etteastetega seal mõni hooaeg tagasi ja loodan, et pääsen sinna veelkord. Samas ma väga NBA pärast ei muretse, sest see oli mu eesmärk pigem karjääri alguses. Siis oli see suur unistus. Ma jõudsingi NBA-sse…ei tulnud väga hästi välja, aga eluga tuleb edasi minna. Praegu soovin lihtsalt mängida korvpalli võimalikult kõrgel tasemel, nautida mängu ja ennast arendada.

Miks oled otsustanud tulla just Kalevisse?

Sest see meeskond mängib ühte maailma tippliigadest, milleks VTB kindlasti on. Tundsin ennast mugavalt treeneritega vesteldes ja arvan, et see tiim sobib mulle väga hästi.

Teadsid Sa mõnda Kalevi mängumeest juba varem?

Isiklikult ei tea kedagi, küll aga jälgisin eelmisel hooajal Isaiah Briscoe tegemisi Kalevis (praegu mängib Briscoe NBA-s Orlando Magicus – toim). Ta näitas väga ilusaid etteasteid eelmisel hooajal ja loodetavasti õnnestub mul olla sama silmapaistev ja kasulik mängumees.

Kui võrrelda Kalevit ja NBA meeskonda, siis mis silma hakkab? 

NBA-s spetsialiseerutakse pisikestele nüanssidele rohkem. Väga palju keskendutakse näiteks sellele, et oleks kogu meeskonna vahel hea klapp, sest seal on hulga rohkem mänge põhihooajal ja vähem trenne kui siin ja platsil peab kõik sujuma suurepäraselt. Siin ja mujal Euroopas on jällegi vähem mänge ning rohkem trenne, kus tegeletakse mängijate arenguga. Professionaalsuse kohapealt on Kalev ja NBA klubid võrreldavad küll, lihtsalt keskendutakse erinevatele aspektidele.

On näha, et suudad olla korvi all domineeriv ja viskad kenasti keskpositsioonilt. Kuidas on kolmestega?

Jah, ma suudan kolmesed oma arsenali lisada küll, kui on vaja. Praegu soovivad treenerid, et mängin kõvasti kaitses, korvi all ja raban lauapalle ning seda ma ka teen.

Mida üldiselt arvad sellest praegu valitsevast kolmestele ülesehitatud mängust?

Mulle see natukene isegi meeldib, sest on omamoodi vaatemänguline. Samas minu meelest see ikkagi rikub korvpalli ära. Kui kõik muretsevad ainult selle ühe elemendi pärast ehk tulistada kolmeseid, siis see on ikka väga ühekülgne lähenemine mängule. Loodetavasti korvpall areneb selles suunas edasi, et hakatakse jälle tugevast kaitsest ning mitmekülgsemast mängust lugu pidama.

-Arnett Moultrie | Foto: BC Kalev/Cramo

Kuidas Sa ennast seni arendanud oled?

Treenisin suvel väga tugevalt ja olen siiani vormis hoidnud ning puudujääke järele aidanud. Praegu soovin ennast üldfüüsiliselt paremasse vormi viia ja viskeblokeeringutega vaeva näha.

Kas Sul on oma kindel individuaalne treeningkava, et füüsiliselt heas vormis olla?

Teen seda, mida meeskond minult nõuab. Mõni päev on meil kaks visketreeningut ja mängime korvpalli. Teinekord jällegi on hommikul jõusaal ja õhtul mängime palli. Nii nagu treener ette näeb, nii ka teen. NBA-s oli teistmoodi. Nagu ennist ütlesin, siis trenne oli väga vähe hooajal, aga kuna mina väga palju mänguaega ei saanud, siis treenisin rohkem. Näiteks mängisime meeskonnakaaslastega palju 3-3 või 4-4 vastu. Tulin vara trenni, jäin sageli kauemaks ennast arendama. Põhiviisiku mehed nii palju trenni ei teinud, nendel tuli rohkem mängudeks taastuda.

Kas Sulle meeldib Euroopa korvpall?

Jah, mulle meeldib tõesti. Siin mängitakse palju peaga ja et siin kõrgel tasemel läbi murda, tuleb väga hästi keskenduda. Palju on liikumisi ning enda skooritegemise asemel tuleb pidevalt mõelda meeskonnakaaslaste aitamise peale. NBA-s näiteks on rohkem mäng laiali viidud, et tekiksid üks-üks olukorrad ja Euroopa maa-ala kaitset seal väga palju ei kasutata, kui üldse kasutatakse.

Kas plaanid olla hooaja lõpuni Kalevis ning võita kõik mis võimalik?

Jah, selline on plaan…selline on plaan. VTB liigas tuleb võimalikult kõrgele jõuda ning loomulikult kohalik liiga ära võita (Olybet Eesti-Läti liiga – toim). Treener on need eesmärgid seadnud ja nende nimel iga päev vaeva näeme. Usun, et toon Kalevisse nendeks eesmärkideks piisavalt kvaliteeti ja koos minuga mängime paremini. Minu meelest on meil hästi organiseeritud võistkond koos kvaliteetsete mängumeestega.

Kuidas see väike Kalevi spordihall meeldib võrreldes suurte USA saalidega?

See on väga lahe saal, sest fännid on hästi lähedal ning see loob suurepärase atmosfääri. USA-s on küll 15000-16000 pealtvaatajat kaasa elamas nii ülikooli- kui ka profimängudel, aga olen Kalevi fännide panusega rahul.

Mida vaba ajaga ette võtad? Naudid ilma?

Oh ei, külm mulle ei meeldi, aga olen toas soojas. Üldiselt trennid väsitavad päris ära, seega kannan selle eest hoolt, et saaksin vabal ajal piisavalt puhata. Treener lubas ühe vaba päeva kõigile, seega usun, et lähen ja võtan midagi tiimikaaslastega ette küll.

On sul pere ja lapsed või on hakanud mõni kohalik daam meeldima?

Lapsi mul pole, on ainult tüdruksõber. Olen siin olnud küll väga lühikest aega, aga eneselegi üllatuseks on silma hakanud, et ilusaid naisi on siin Eestis palju (naerab – toim).

Arnett Moultrie oskustele saab silma peale juba teisipäeva õhtul, kui OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliigas kohtutakse lätlaste Jekabpilsiga.

scroll to top
Inline
Inline