Eesti noorkorvpallur aitas Zaragoza tiimi ilusa kaksikduubliga võidule

-Gerrit Lehe | Foto: Ekraanitõmmis

Audentese SK noorkorvpallur Gerrit Lehe pidas reedel oma kolmanda mängu Minicopa Endesa turniiril Hispaanias, kus ta esindab Zaragoza Tecnyconta U14 vanuseklassi tiimi. Kui kaks esimest alagrupikohtumist eestlase meeskond kaotas, siis täna tuli Gran Canaria eakaaslaste üle 78:73 (24:27, 21:11, 11:17, 22:18) võit.

Eesti noormees tõusis 21 minutiga oma tiimi parimaks ning oli eriti resultatiivne just viimasel veerandajal. Kokku viskas Lehe 20 punkti (kahesed 4/8, kolmesed 2/4, vabavisked 6/10), hankis 12 lauapalli, jagas ühe korvisöödu, pani ühe kulbi, tegi 3 isiklikku viga ja 2 pallikaotust.

Lucas Langarita toetas eestlast 14 punktiga ja Javier Urdiain sai kirja samuti ilusa kaksikduubli 13 punkti, 13 lauapalli ja lisaks ka 6 söötu. Gran Canariat vedas väga võimsa esituse teinud Kany Tchanda, kelle arvele kogunes 23 punkti ja 24 lauapalli. Küll oli noormees hädas visketabavusega, kui kaheseid kukkus sisse 10/23 ja vabaviskeid kõigest 3/14.

Sellega lõpetas Zaragoza oma alagrupis kolmanda kohaga. B-grupi võitis Iberostar Canaria, kes sai reedel 79:56 jagu Barcelona meeskonnast. Need mõlemad tiimid liiguvad ka poolfinaalidesse, kus vastu astuvad A-grupi täiseduga läbinud Madridi Real ja teise koha saanud Valencia Basket.

Zaragoza mängib turniiril veel ühe kohtumise, kui laupäeval minnakse 5.-6. koha matšis vastamisi A-grupi kolmanda ehk Joventutiga.