Tiitlikaitsja Betoonimeister alistas esiliigas Maaülikooli, Brown hiilgas Tallinna Kalevi võidus kaksikduubliga

-Siim Laur | Foto: Siim Semiskar

Saku I liigas oli reedel tihe mängupäev, kui esmakordselt sel hooajal peeti koguni 5 kohtumist. Head minekut näitab tiitlikaitsja Betoonimeister/Tskk/SK Nord, kes alistas Eesti Maaülikool/Limitex autoklaaside meeskonna. Teistes paarides üllatusi ei sündinud.

Paide Viking Window (6-10) vs BC Kalev/Cramo I (6-9) 83:74 (23:19, 8:18, 22:21, 30:16)

Külalised Paidest asusid avaveerandaja järel kergesse eduseisu, kuid suutsid teisel perioodil visata vaid kaheksa punkti, mis viis kalevlased poolajaks 37:31 juhtima. Kolmandal veerandajal püsis mäng võrdsena, ent kodumeeskond võttis viimasele perioodile vastu minnes kaasa viiepunktilise edu. Paide alustas otsustavat vaatust 9:0 spurdiga, misjärel rullus tasavägine võitlus kuni lõpuminutiteni. Viigiseisul 71:71 (2:37 lõpuni) näitasid kindlamat mängu külalised, lõpetades kohtumise 12:3 vahespurdiga. Väljakuperemehi üritas viimastel minutitel võidule aidata Mario Polusk, kuid vanameister eksis kõigil viiel viskeüritusel. Võrdset mängu ilmestavad identsed lauavõitluse numbrid, samuti tabasid mõlemad meeskonnad 19 kahe- ja 8 kolmepunktiviset. Vabaviskeid paremini visanud Paide (21/25 vs 12/18) sai tabelisse seitsmenda võidupunkti.

Paide resultatiivseim oli Sass Karemäe 22 punkti ja 7 lauapalliga. Karl-Kristjan Vaab tõi 18 silma ja 9 lauapalli. Saamuel Rõigas (4 söötu, 3 vaheltlõiget) ning Peeter Kraavik (6 lauapalli) panustasid võitu võrdselt 11 punktiga.

Kalevlaste suurimaks korvikütiks tõusis Rauno Meerits 17 punkti, 9 lauapalli ja 4 vaheltlõikega. Karl-Peeter Junk lisas 16 silma (kolmesed 4/4). Mario Poluski arvele jäi 14 punkti, 6 lauapalli ja 5 korvisöötu. Madis Soodla viskas 13 punkti ning haaras lauast 9 palli.

Betoonimeister/Tskk/SK Nord (7-9) vs Eesti Maaülikool/Limitex autoklaasid (11-5) 83:72 (23:23, 20:18, 25:12, 15:19)

Selle aastanumbri sees head mängu näidanud tiitlikaitsja asus avapoolaja järel liiga kolmanda meeskonna vastu 43:41 juhtima. Jaagup Russakuta mänginud Maaülikool jäi kolmanda veerandaja keskel rünnakute lõpetamisel hätta ning läks otsustavale vaatusele vastu 15-punktilises kaotusseisus. Kodumeeskond kasvatas neli minutit enne kohtumise lõppu eduseisu juba 81:61-ni ning võis seejärel käigu välja võtta. Tartlased viskasid järgneva kahe minuti jooksul 11 punkti tagasi, ent väljakuperemeestele ohtlikuks ei saanud. Betoonimeister oli täna igas elemendis parem, neutraliseerides ka Maaülikooli suurima trumbi ehk kaugvisked (6/22).

Siim Laur tõi võitjaile 16 punkti, 5 lauapalli ja 5 söötu. Menhart Mardolt lisaks 13 silma, 9 lauapalli ja 3 vaheltlõiget. Võrdselt 12 punkti viskasid Aivar Grüning (3 vaheltlõiget) ning Aleksander Kaaberma (5 lauapalli).

Maaülikooli eest kerkis üleplatsimeheks Gert Kaldmäe 17 punktiga. Ott Sellis toetas kaksikduublit tähistava 14 punkti, 10 lauapalli ja 4 sööduga. Joosep Russak ning Egert Kevvai lisasid kumbki 8 silma.

Tamsalu Los Toros/TalTech (10-6) vs Tartu Ülikool/Kuremaa SK (1-15) 82:69 (28:16, 13:18, 21:15, 20:20)

Mängu esimese viie minuti järel juhtisid külalised Tamsalust 11:8. Järgneva kahe minuti jooksul leidis aset Sander Viilupi soolokontsert, kes viskas järjest 11 punkti, kindlustades sellega Los Torosele 28:16 avaveerandaja võidu. Teisel perioodil hetkeks 16-punktilisse kaotusseisu jäänud kodumeeskond lõpetas poolaja 13:4 spurdi abil numbritega 34:41. Teisel poolajal kontrollis Tamsalu asjade käiku esimestest minutitest, alustades kolmandat veerandaega 9:0 spurdiga. Tartlaste püüdlused mängu tagasi tulla ei kandnud enam vilja, üheks põhjuseks ka 33%-line visketabavus väljakult. Los Toros tabas võrdselt hästi (52%) nii  kahe-, kui kolmepunktiviskeid, vaid vabavisketabavus (5/10 ehk 50%) jättis soovida.

Tamsalu mängumasinat vedasid kõrgliigas karastuvad mängumehed. Reni Alvin Kuimet tõi 22 punkti, 11 lauapalli ja 5 söötu. Sander Viilupi arvele jäi 18 silma, 5 lauapalli ja 6 söötu. Arthur-Herman Entsik lisas 12 punkti ja 7 lauapalli. Aleksander Oliver Hint viskas 10 punkti, jagas 4 söötu ning sooritas koguni 7 vaheltlõiget.

Tartu Ülikooli ridades tõusis üleplatsimeheks samuti kõrgliigas palliv Joonas Anton Jürgenstein 23 punktiga. Patrik Saali kontosse kirjutati 17 silma ja 6 lauapalli. Sverre Aav lisas 9 punkti.

KA Tallinna Kalev/TLÜ (12-4) vs KK Viimsi/Noto (9-7) 92:83 (21:27, 25:16, 20:17, 26:23)

Viimsi võttis kohtumise alguses võõral väljakul initsiatiivi endale, juhtides avaveerandaja järel 27:21. Eelmisel nädalal kahe välismängijaga täiendust saanud kalevlased tulid teisel neljandikul mängu tagasi ning Devonte Devon Browni korv poolaja viimastel sekunditel viis kodumeeskonna 46:43 juhtima. Viimsi südi vastupanu liigatabeli teisel real asuva Kalevi vastu jätkus ka kolmandal mänguperioodil, kuid Marcus Merimaa korvid veerandaja lõpus hoidsid väljakuperemehi vee peal. Viimasel neljandikul kasvatasid kalevlased eduseisu punkti-punkti haaval veelgi, laskmata Viimsit kordagi ohtlikult lähedale.

Tallinna Kalevi värske leegionär Devonte Devon Brown tõi üleplatsimehena 23 punkti, 15 lauapalli ja 6 korvisöötu. Marcus Merimaa lisas 22 silma. Kiur Akenpärg toetas kalevlasi 15 punkti ja 6 lauapalliga. Romet Käämeri arvele jäi 14 punkti ja 4 söötu. Teine välismängija Stefan Knezevic panustas 5 punkti ja 6 lauapalli.

Viimsi eest viskas Joosep Indermitte 18 punkti, lisaks ka 6 lauapalli ja 5 söötu. Hugo Toom tõi 16 silma, 6 lauapalli ja 4 söötu. Kristjan Evartile kirjutati protokolli 15 punkti ja 4 söötu. Kevin Sünd lisas 11 punkti.

G4S/Noorteliiga (8-7) vs Rapla KK/Kohila (2-14) 94:80 (21:25, 27:5, 25:23, 21:27)

Kohilas peetud mängus asus kodumeeskond 19:12 juhtima ning võitis veerandaja 25:21. Teine mänguperiood kujunes Raplale äärmiselt õnnetuks, kui lisandus ainult Gregor Ilvese poolt visatud 5 punkti. Noorteliiga sai võimsast etteastest indu juurde, suurendades kolmanda veerandaja lõpuks eduseisu 20-punktiliseks. Rapla võitis lohtuseks küll viimase mänguperioodi, ent kohtumise võitjas kahtlust ei tekkinud. Protokollist jääb silma Noorteliiga 59:31 üleolek lauavõitluses, sealjuures noppisid Indrek Visnapuu hoolealused 20 ründelauda.

Ühtlaselt skoori jaotanud Noorteliiga resultatiivseimaks tõusis Markus Ilver 14 punktiga. Ran Andre Pehka (6 lauapalli, 5 söötu) ja Kristjan Kokk (5 lauapalli) tõid kumbki 13 silma. Illimar Raiend lisas 12 ning Oliver Suurorg (6 lauapalli) 11 punkti. Lauas võimutseid Joosep Heinla (13) ning Karl-Kristjan Karpin (10).

Rapla särgis kerkis üleplatsimeheks 19 punkti visanud Markus Ruubel. Gregor Ilves (5 söötu, 3 vaheltlõiget) ning värske täiendus Joonas Sein (13 lauapalli) tõid kumbki 14 punkti.