Kalev/Cramo pani ka teistkordselt alagrupivõitja Bursa Tofase kotti; Štelmahers: usun, et me kuulume siia!

-Silas Melson | Foto: Hendrik Osula/fiba.basketball

BC Kalev/Cramo korvpallimeeskond lõpetas teisipäeval oma tänavuse eurohooaja võidukalt, kui koduses Saku Suurhallis mängiti teistkordselt üle Meistrite liigas F-alagrupi võitnud Türgi klubi Bursa Tofas. Viimaste sekundite peale läinud kohtumises olid kalevlaste võidunumbrid 72:70 (21:15, 20:18, 11:21, 20:16).

Avapoolaja kaheksa punktiga võitnud Kalev lasi kolmandal veerandil sisse nõrkusemomendi, kui kogu perioodi peale suudeti visata vaid 11 silma ja enne viimase veerandi algust leiti ennast tagaajaja osast. Viimase minuti alguses viis Jeremy Simmons külalised ühe punktiga juhtima (70:69) ning seejärel eksiti mõlemal poolel mitmel viskel, kuni Silas Melson teenis vastastel kolm sekundit enne mängu lõppu välja vea ja läks vabaviskejoonele.

Melson tabas esimese vabaviske, kuid eksis teisel ning järgnenud segaduses sattus pall ründelauast tema kätte tagasi ning 2,1 sekundit enne normaalaja lõppu tehti ameeriklasele kohe uuesti viga ja saadeti ta vabaviskejoonele tagasi. Kui nüüd oleks Melson pidanud taktikaliselt õigesti käitudes pärast esimese viske tabamist teise meelega mööda viskama, siis ameeriklane sopsas mõlemad ja andis sellega 72:70 eduseisul Tofasele võimaluse võtta minutilise vaheaja ning viia pall sellega ilma aega kulutamata ründealasse. Kuigi Tofase poolel pääses tsenter Tomislav Zubic veel päris korralikule viskele, siis meie õnneks läks sooritus veidi pikaks ja Kalev sai võitjana kergendatult ohata.