fbpx
Close

Kalev/Cramo võõrustab Ühisliigas Unicsit, Richards debüteerib

Avatar
-Ryan Richards | Foto: AFP/Scanpix

BC Kalev/Cramo jätkab VTB Ühisliigas hooaega laupäeval, võõrustades kell 17.00 Saku suurhallis Venemaa tippklubi Kaasani Unicsit. Mängust teeb otseülekande Kanal 12 ja Postimees.ee.

Kalev läheb kodumängule vastu hea emotsiooni pealt, sest teisipäeval alistas meeskond võõrsil mõnevõrra üllatuslikult Nižni Novgorodi 76:74. Ka kevadine pronksiklubi Kaasan on olnud viimasel nädalal edukas, alistades Ühisliiga avavoorus Astana 81:72 ja Eurocupi teises voorus 80:67 Ljubljana Olimpia.

Unicsi mängu on hooaja alguses vedanud oodatult ameeriklased Errick McCollum, Alex Tyus ja Jamar Smith, kes viskasid kahes viimases kohtumises meeskonna 161 punktist koguni 109. Tagamehed McCollum ja Smith mängivad Unicsis mitmendat hooaega ning on liidrirolliga juba harjunud. Kokku mängib Unicsis tänavu lisaks venelastele, kellest tuntuim on ilmselt Jevgeni Kolesnikov, neli ameeriklast, kaks kreeklast (Konstantinos Kaimakoglou ja Vangelis Mantzaris) ja üks islandlane (Haukur Palsson). Meeskonda juhendab kolmandat hooaega kreeklane Dimitris Priftis.

Kalevi eest teeb laupäeval Ühisliiga-debüüdi Jamaica päritolu Briti keskmängija Ryan Richards, kes võidumängus Nižni üle ei saanud viisaprobleemi tõttu mängida.

Kalev/Cramo koosseis Kaasani Unicsi vastu: Sander Raieste, Sten Sokk, Tanel Kurbas, Kristjan Kangur, Janari Jõesaar, Martin Dorbek, Aigars Škele, Kristjan Kitsing, Martin Paasoja, Ryan Richards ja Kyle Vinales.

Kalev on mänginud Ühisliigas Martin Müürsepa endise koduklubi Unicsiga 19 korral ja võitud ühe (2013. a. novembris, 60:57), kui rumeenlane Vlad Moldoveanu kogus 17 punkti ja 12 lauapalli.

Pärast Unicsi-mängu jääb Kalevil oktoobris Ühisliigas pidada veel kaks kohtumist, kodus Peterburi Zeniidiga (21.10) ja võõrsil Permi Parmaga (26.10).

scroll to top
Inline
Inline