Kalevi akadeemia, Karud ja Viimsi jätkavad täiseduga, Keilale võitluslik kaotus

-Austin Dwight Wrighten | Foto: Siim Semiskar

Saku I liigas oli reede õhtu tegus, sest võistlustules oli koguni kaheksa meeskonda. Tasavägistest lahingutest väljusid võidukalt KA Tallinna Kalev/TSK, KK Viimsi/Noto ja Tartu Kalev/Estiko. Suurimat üleolekut sai näha Kadrinas, kus kohalikud Karud võtsid koguni 43-punktilise võidu.

KA Tallinna Kalev/TSK – Paide Viking Window 84:73 (25:12, 14:15, 17:22, 28:24)

Tugeva esimese veerandaja (25:12) järel ohjad haaranud KA Tallinna Kalev/TSK (3-0) alistas koduseinte toel Paide Viking Window (1-1) seisuga 84:73. Võitjate parimana Jaagup Toomelt 17 punkti ja 8 lauapalli. Erik Luts lisas 12 punkti ja 11 lauapalli ning Alan Kalda toetas 12 silmaga.

Lauaheitluses 31:43 (sh ründelaud 20:8) alla jäänud Paide parimana viskas Tiit Talumaa 16 punkti. Kaugviskeid vaid 1/9 tabanud Gaspar Bibikov sai kirja 13 punkti ning Kustas Põldoja tõi 12 punkti ja noppis lisaks ka 6 lauapalli.

KK Viimsi/Noto – Tamsalu Los Toros/TALTECH 76:68 (17:13, 11:16, 30:20, 18:19)

Poolajani võrdselt kulgenud mängus õnnestus Viimsil (3-0) paremus maksma panna ja otsustavalt eest rebida tugeva kolmanda perioodi (30:20) toel, mis sillutas tee 76:68 võiduni Tamsalu Los Toros/TALTECH (1-1) vastu.

Kodumeeskonna parimad taas Kristjan Evart (22 p, 7 lp) ja Mihkel Allorg (18 p, 9 lp). Saamuel Rõigaselt lisaks 14 ja Andreas Märtsonilt 11 punkti. Külaliste eest viskas Ralf Küttis 19 ja Raiko Orumaa 12 punkti, viimaselt lisaks 5 lauapalli.

Keila Korvpallikool – Tartu Kalev/Estiko 78:87 (17:18, 22:17, 18:25, 21:27)

Keila Korvpallikooli (0-2) hooaja esimene kodumäng veel ihaldatud võitu ei toonud – avapoolaeg Tartu Kalev/Estiko (2-1) vastu võideti küll seisuga 39:35, kuid Peep Pahvi hoolealustel ei õnnestunud kogenud vastast kokkuvõttes ikkagi üle mängida ning vastu tuli võtta 78:87 kaotus.

Keila ei leidnud kaitses rohtu Tartu keskmängija Artur Liiva vastu, kes viskas 25 punkti ja võttis 11 lauapalli. Neli kaugviset tabanud Joosep Russaku arvele jäi 19 silma ning endised Tartu Rocki mehed Silver Leppik ja Timo Eichfuss kostitasid keilakaid vastavalt 12 punkti ja 8 lauapalli ning 11 punkti, 5 lauapalli ja 7 resultatiivse sööduga.

Keila eest tegi enim skoori Kristen Kasemets, kelle arvele jäi 17 punkti ja 5 lauapalli. Margus Pahv ja Conrad Sengbusch toetasid kumbki omasid 12 punktiga. Värske täiendus Rauno Meerits sai 13 punkti ja 11 lauapalliga kirja kaksikduubli.

Kadrina Karud – SK Nord Aid/Cramo 97:54 (16:9, 32:20, 20:10, 29:15)

Juba poolajaks 48:29 ette rebinud Kadrina Karud (3-0) ei jätnud SK Nord Aid/Cramole (0-3) mingit sõnaõigust, võites mängu kokkuvõttes 97:54 ehk koguni 43 punktiga.

Pea kõikides mänguelementides valitsenud Karude parimana tõi Austin Dwight Wrighten 25 punkti, 11 lauapalli, 7 korvisöötu ja 5 vaheltlõiget (efektiivsusnäitaja 40). Rimantas Daunys lisas 23 punkti ja 11 lauapalliga kaksikduubli ning Allan Ehte ja De Vante Rashawn Young tõid kumbki 12 punkti.

SK Nord Aid/Cramo parimana Aleksander Kaabermalt 18 punkti ja 9 lauapalli, Julius-Erik Kastein toetas omasid 11 punkti ja 7 lauapalliga.