fbpx
Close

Kangur ja Arbet lähevad ühiselt vastu uuele väljakutsele

Avatar
-Kristjan Kangur ja Gregor Arbet | Foto: Siim Semiskar

Rahvusvaheline korvpalliliit (FIBA) avaldas esmaspäeval 51 korvpalluri nimed, kes alustavad eesoleval suvel koolitusprogrammi „Time-Out 2.0“. Teiste seas löövad projektis kaasa ka kaks eestlast – Kristjan Kangur ja Gregor Arbet.

Nagu programmi nimi ka ütleb tuleb „Time-Out“ juba teist korda. Tegemist on 18 kuu pikkuse haridusprogrammiga, mis algab juunis mänedžeritöö kursuse töötoaga, kirjutab Basket.ee.

“On väga hea meel, et FIBA otsustas antud programmi jätkata. Aga veel parem meel on selle üle, et Kristjan ja Gregor otsustasid sinna kandideerida ning osutusid valituks. Usun, et sellise programmi läbimine annab neile korraliku teadmiste pagasi ning palju uusi kontakte edasises karjääris korvpalli juures,” kommenteeris Eesti Korvpalliliidu peasekretär Keio Kuhi.

„Tegemist on mängijate jaoks väärtuslike sammudega, et oma karjääri väljaspool korvpalliplatsi edendada,“ sõnas FIBA Euroopa tegevdirektor Kamil Novak. „Ma usun, et „Time-Out 2.0 saab olema järjekordne edulugu, ootan huviga, et seda teekonda jälgida.

Erasmus+ Spordi poolt kaasrahastatud projekt on suunatud hariduse edendamisele spordivaldkonnas, erilise fookusega juhtimise ja oskuste arengul. Lisaks paljudele teistele partneritele  organiseerib FIBA antud projekti koos UEFA-ga. Tegemist on esimese organisatsiooniga väljaspool jalgpalli, kellega UEFA säärast koostööd teeb.

Lisaks eestlastele on üle Euroopa kaasa löömas veel mitmeid endiseid tippmängijaid: Axel Hervelle (Belgia), Vojtech Hruban (Tšehhi), Taru Tuukkanen, Shawn Huff ja Tuukka Kotti (kõik Soome), Andreas Glyniadakis (Kreeka), Giedrus Gustas (Leedu) jpt.

Nimekiri kõikidest osalejatest

Aastal 2018 lõpetasid Time-Out programmi eestlased Mailis Pokk ja Janar Soo.

scroll to top
Inline
Inline