Noored Itaalias: koroonaviiruse kiuste mänginud eestlaste klubid said võidu ja kaotuse

-Gregor Kuuba | Foto: Pallacanestro Don Bosco Livorno Facebook

Kui Põhja-Itaalias toimuma pidanud U18 liiga kohtumised jäeti eelmisel nädalal koroonaviiruse leviku tõttu ära, siis riigi keskosas asuvas Lazio maakonnas mängivad Eesti noorpallurid pääsesid veel väljakule.

Gregor Kuuba koduklubi Livorno Don Bosco U18 meeskond sõitis Roomasse, kus alistati kohalik UISP XVIII 64:58 (15:20, 23:14, 15:13, 11:11).

Algviisikus alustanud Kuuba viibis väljakul kauem kui keegi teine – 37 minutit – ning kogus selle ajaga 9 punkti (kahesed 3/4, kolmesed 0/2, vabavisked 3/7), 4 lauapalli ja 3 pallikaotust. Lisaks tegid vastased tema takistamisel 6 viga.

U18 liigas käis platsil ka Danil Mäeorg, kelle koduklubi Latina New Basket Time kaotas võõrsil Valmontone Virtusele 97:102 (22:29, 24:27, 19:20, 32:26).

Algviisikusse kuulunud Mäeorg mängis 10 minutit, mille jooksul viskas 2 punkti (kahesed 1/3) ja võttis 5 lauapalli. Lisaks kogunes tema arvele üks pallikaotus ja 3 isiklikku viga.

Livornol on nüüd U18 liiga D-alagrupis 16 võitu ja kolm kaotust, millega ollakse kolmandal kohal. Samas alagrupis mängiv Latina jätkab kolme võidu ja 17 kaotusega 13. ehk eelviimasel positsioonil.

Sel nädalal on kohtumised ära jäetud ka teistes regioonides.