fbpx
Close

Karantiinist vabanev Kristian Kullamäe: soov korvpalli mängida on väga suur

Avatar
-Kristian Kullamäe | Foto: bahiasanagustin.es

Hispaania korvpalli esiliigas Palma CB Bahia San Augustini meeskonnas palliv Eesti koondise tagamees Kristian Kullamäe andis klubi kodulehele intervjuu mõtetest ja tunnetest, mis teda valdasid tiimi hiljutise eneseisolatsiooni ajal.

Kuna Palma meeskonnas avastati mõni aeg tagasi koroonaviiruse kandjaid, siis pandi kogu tiim lähikontaktsetena eneseisolatsiooni. Nüüd on kossumeeste jaoks aga tunneli lõpus paistmas valgus. Nimelt, kui täna antavad koroonatestid on negatiivsed, siis saab meeskond neljapäeval naasta treeningutele. Taas treeningrütmi sisseelamine on planeeritud kuni esmaspäevani, mil peaks hakkama tõsine ettevalmistus järgmiseks kohtumiseks Almansa vastu. Millalgi tuleb ära mängida ka ära jäänud kohtumine Rauno Nurgeri endise leivaisa Huesca Leviteciga, kuid selle aja peab esmalt kohalik korvpalliföderatsioon paika panema.

Kullamäe jaoks oli sunnitud mängupaus topelt raske, kuna seetõttu jäi 21-aastasel ja 194 cm pikkusel mängumehel sõitmata kodumaale, kus Eesti rahvuskoondis peab laupäeval ja esmaspäeval järgmised kaks EM-valikkohtumist. “On olnud raske. Kümme päeva pole saanud kodust lahkuda ning sellega pole olnud kerge toime tulla. Aga me kõik mõistame olukorda, mis hetkel maailmas on ja peame seda aktsepteerima. Nagu ütlesin, on olnud raske toime tulla, aga soov korvpalli mängida on väga suur,” kommenteeris Kullamäe.

Eestlasest tagamees kinnitas, et tahab väga juba uuesti tiimikaaslastega kohtuda ning ka eneseisolatsioonis olles on vormi hoidmiseks tööd tehtud. “Treenerid saatsid meile treeningplaani, mis koosnes füüsilise võimekuse harjutustest ning oleme seda plaani järginud. Ütleme ausalt, et on olnud üsna igav, kuna väga palju tegevust pole olnud. Ainuke kohustus on olnud treeningud ära teha ning ülejäänud on olnud vaba aeg. Üritasin vaadata korvpalli ja ka meie enda tiimi senipeetud mänge, et ennast ka vaimselt toonuses hoida,” selgitas Kullamäe.

“Ükski korvpallur loomulikult ei tahaks sellises karantiinis istuda, aga nagu juba ütlesin, siis on see uus normaalsus, mida peame aktsepteerima ja üritama olukorraga võimalikult hästi toime tulla. Loodetavasti on meestega kõik korras ja saame järgmisel nädalal ilma probleemideta treenida,” lisas eestlasest mängumees.

Lõpetuseks analüüsis Kullamäe paari lausega ka oma seniseid esitusi Palma tiimi eest, kus ta viie kohtumisega on kirja saanud keskmiselt 32,4 minutit, 18,8 punkti, 3,8 resultatiivset söötu ja 2,4 lauapalli, tabades viskeid väljakult 54,3-protsendiliselt (sealhulgas kolmesed 30,6%).

“Ma olen veel noor mängija ja seetõttu on läinud tõusude ja mõõnadega. Mul on olnud ilusaid hetki ning momente, mis pole olnud nii head. Aga üritan õppida ja nautida seda aega, mis siin meeskonnas veedan. Klubi on vägev ja treenerid teevad head tööd. On olnud väga toredad kolm kuud,” kiitis Kullamäe.

scroll to top
Inline
Inline