fbpx
Close

Kas koroonaviirus rikub Vene ja Jõesaare jaoks uue hooaja alguse ära?

Avatar
-Siim-Sander Vene ja Gran Canaria | Foto: CB Gran Canaria Facebook

Eesti rahvusmeeskonna võtmemängijad Siim-Sander Vene ja Janari Jõesaar on uuest hooajast mõlemad pallimas Hispaania kõrgliigas vastavalt Fuenlabrada ja Manresa võistkondades. Suur küsimärk on aga õhus, kas ja kuna hooajaga algust tehakse, sest Sportando vahendab, et kahes kõrgliiga meeskonnas on jällegi positiivsetest koroonatestidest teatatud.

Tunamullu Euroliigas tegutsenud ja hooaja teises pooles ka Siim-Sander Vene koduklubiks olnud Herbalife Gran Canaria poolelt kinnitati, et üks meeskonnaliige on osutunud koroonapositiivseks. Lisaks Hispaania meistriliigale on Gran Canaria tegemas tänavu kaasa tugevuselt teises eurosarjas ehk EuroCup’is. Mainitud liige on teadaande põhjal viibimas nüüd karantiinis ja rangelt järgitakse meditsiinilisi juhiseid. Klubi saavutas lõppenud hooajal 18 meeskonna konkurentsis 11. koha.

Paraku Gran Canaria juhtumi puhul probleemid ei piirdu. Teinegi kõrgliigas kaasa tegev Coosur Real Betis kinnitas, et üks nende mängijatest andis positiivse koroonaproovi enne planeeritud treeninglaagrisse minekut, mis pidi aset leidma tuleval esmaspäeval. Klubi jäi viimasel hooajal liigas 15. kohale.

Hispaania on maailma üks enim koroonaviirusest räsitud riikidest. Reedese statistika põhjal asutakse maailma registreeritud juhtumite arvestuses 11. kohal, olles sellega eespool kõigist teistest Euroopa Liidu riikidest. Endiselt on koroonaviirusega suurtes raskustes Ameerika Ühendriigid. Järgnevad Brasiilia, India ja Venemaa.

scroll to top
Inline
Inline