Kaspar Treier aitas Ravennal alistada endise koduklubi

Mikk Jurkatamm ja Ravenna OraSi | Foto: Basket Ravenna Piero Manetti

Itaalia esiliiga (Serie A2) 13. voorus jätkasid alagrupi liidrid võidukalt, kui Kaspar Treieri ja Mikk Jurkatamme koduklubi Ravenna Orasi alistas tasavägises kohtumises kodus Montegranaro 87:81 (23:28, 21:17, 19:14, 24:22) ning Kaspar Kitsingu leivaisa Forli 2.015 võttis võõrsil kindla 99:77 (32:20, 17:18, 24:19, 26:20) võidu Imola Basketi vastu.

Kohtumise alguses külalislahkust üles näidanud Ravenna (9-3) lasi Montegranarol (4-8) avaveerandajal visata 28 punkti, misjärel tehti kaitses vajalikud korrektuurid. Järgmise kahe mänguperioodi jooksul suutsid külalised koguda 31 silma ning Kaspar Treieri õnnestunud 2+1 rünnak viis väljakuperemehed otsustavaks veerandajaks 63:59 juhtima. Seisul 69:68 (6 minutit lõpuni) andis Treier korvisöödu Giddy Pottsile ning skooris ise järgmisel rünnakul, tuues tabloole numbrid 73:68. Viimastel minutitel õnnestus Ravennal vastaste survele vastu pidada, mille tasuks raskelt teenitud võit.

Kaspar Treier viskas oma endise klubi vastu 16 minutiga 5 punkti (kahesed 2/3, vabavisked 1/1), hankis 3 lauapalli ning andis ühe korvisöödu. Mõnevõrra vähese mänguaja põhjuseks võib pidada ka 4 isiklikku viga. Mikk Jurkatamm sai 13 minuti jooksul kirja ühe punkti (kolmesed 0/2, vabavisked 1/2) ning 2 isiklikku viga. Ravenna edukaim korvikütt Giddy Potts tõi üleplatsimehena 27 silma, Montegranaro ridades hiilgas Aaron Thomas 20 punktiga.

Forli (8-4) pani võõrsil Imola (6-6) vastu enda paremuse maksma esimese viie minutiga, minnes juhtima 15:3. Seejärel mängupilt võrdustus, kuid kodumeeskond oluliselt vahet vähendada ei suutnud. Teisel poolajal jõudis Imola korraks 6 punkti kaugusele (47:53), kuid Forli taastas kiirelt kahekohalise eduseisu ning hoidis kohtumist kuni lõpuvileni enda kontrolli all.

Kaspar Kitsing viie minuti jooksul miskit protokolli kirja ei saanud. Hästi kaugviskeid tabanud (8/17) Forli resultatiivseim oli Erik Rush 19 punkti ja 8 lauapalliga. Imola ridades tõi Timothy Jermaine Bowers samuti 19 silma.

Järgmises voorus kohtuvad eestlaste koduklubid omavahel – alagrupi liidrite Ravenna (10-3) ja Forli (9-4) duell leiab aset pühapäeval, 22. detsembril Ravenna kodusaalis.