Kaspar Treier oli Ravenna võidumängus lähedal kaksikduublile

-Kaspar Treier | Foto: Basket Ravenna Piero Manetti Facebook

Kolmapäeval peetud Itaalia esiliiga (Serie A2) 5. voor oli eestlaste leivaisadele edukas. Ravenna Orasi, kelle ridades pallivad Kaspar Treier ja Mikk Jurkatamm, alistas võõrsil Piacenza 75:68 (20:26, 19:15, 19:12, 17:15) ning Kaspar Kitsingu koduklubi Forli 2.015 oli kodus kõige napimalt 80:79 (19:19, 19:16, 23:20, 19:24) üle Milaano Uraniast.

Ravenna (3-1) jäi Piacenza (2-2) vastu kiirelt 4:14 taha ning oli terve esimese poolaja tagaajaja rollis. Kolmandal veerandajal tihendas kodumeeskond kaitset ning Kaspar Treieri tabavad vabavisked tõid enne otsustavat kümmet minutit tabloole Ravenna edunumbrid 58:53. Treier lisas peale väikest pausi peagi ka kaugviske (63:55) ning rohkem külalistel püssirohtu ei jätkunud. Esmapilgul võrdsena näivas protokollis jäi silma Ravenna teenitud vabavisete arv (30), millest saadi 20 punkti vastaste 11 vastu.

Kaspar Treier kasutas talle usaldatud minuteid (14) äärmiselt efektiivselt, olles 13 punkti (kahesed 2/4, kolmesed 2/2, vabavisked 3/4) ja 9 lauapalliga lähedal hooaja esimesele kaksikduublile. Mikk Jurkatamm tõi 20 minutiga 3 punkti (kahesed 1/1, kolmesed 0/2, vabavisked 1/3), 5 lauapalli, ühe korvisöödu ja vaheltlõike. Mõlemale meie mängumehele märgiti protokolli ka üks pallikaotus ning 4 isiklikku viga.

Ravenna edukaimad korvikütid Giddy Potts ja Charles Thomas tõid vastavalt 19 ja 18 silma. Külaliste poolelt hiilgas üleplatsimeheks tõusnud ameeriklane Jazzmarr Ferguson 23 punktiga.

Forli (2-2) alustas mängu 10:2 spurdiga ning kontrollis kohtumist Milaano (1-3) vastu kuni 36. minutini, mil oldi turvalisena näivas 80:70 eduseisus. Külaliste lõpetasid kohtumise 9:0 spurdiga ning omasid lõpusekundil ka võiduvõimalust, kuid sel korral pääses kodumeeskond ehmatusega. Milaanole oli see teiseks järjestikuseks ühepunktiliseks kaotuseks, kui 4. voorus jäädi 71:72 alla Ferrarale.

Kaspar Kitsing sai taas mänguaega episoodiliselt (7 minutit), mille jooksul eksis ühel kahe- ja kolmepunktiüritusel ning hankis ühe isikliku vea. Pierpaolo Marini tõi võitjate kasuks üleplatsimehena 20 silma. Milaano ridades oli tulemuslikem Nik Raivio 18 punkti ja 9 lauapalliga. Eelmisel hooajal BC Kalev/Cramo värve esindanud keskmängija Reggie Lynch panuseks jäi 8 punkti ja 2 lauapalli.

Esiliiga 6. voor leiab aset juba sel pühapäeval, 3. novembril, kui kokku lähevad alagrupi kaks liidrit Ravenna (4-1) ja San Severo (4-1). Forli 2.015 (3-2) võtab kodus mõõtu samuti liidrikohta jagavalt Ferrara (4-1) meeskonnalt.