fbpx
Close

Kaspar Treier suuremast rollist koondises: olen selleks rohkem valmis kui eelmisel aastal

Avatar
-Kaspar Treier | Foto: Ekraanitõmmis

Itaalias järk-järgult kõrgemale tasemele liikunud noor Eesti korvpallur Kaspar Treier on praeguses koondiseaknas Eesti tiimis mees, kelle nime taga särab üks tugevamaid klubisid – Itaalia kõrgliigasats Sassari Dianmo. Kuigi hooaja algus pole 21-aastase ja 203 cm pikkuse ääremängija jaoks probleemideta alanud, siis on ta Sassaris kindlalt rotatsioonis sees, mis annab lootust, et noormees kerkib ka koondises lõpuks senisest oluliselt suuremasse rolli.

Itaalia kõrgliigas kuues kohtumises keskmiselt 13,3 minutit, 4,8 punkti ja 2,2 lauapalli kogunud Treier on kahes matšis platsile saanud ka korvpalli Meistrite liigas, kus kontole on kogunenud keskmiselt 10,5 minutit, 2,5 punkti ja 2,5 lauapalli.

Neljapäeval veebikanalite vahendusel kohaliku spordimeediaga suheldes rääkis Treier, kuidas ta on tänavusel hooajal juba pidanud maadlema mitme pisitraumaga ning kõige krooniks põdes hiljuti läbi ka Covid-19 tõve.

Kuuldavasti oli Sul ka koroonaviirus küljes ja palju on räägitud, et see avaldab vastupidavusele mõju. Kas Sina oled haigusest välja tulnud või tunned endiselt, et väsid kiiremini vms?

Koroona ma põdesin läbi, jah. Umbes kaks nädalat tagasi sain negatiivseks. Ma ei ütleks, et ma koroona pärast vormist ära oleksin, pigem seetõttu, et korvpallitrenni sai vähe tehtud ja joosta üldse ei saanud. Väikese märgi see ikka jätab.

Kas Sul kulges haigus ilma suuremate sümptomiteta või pidid päris pikali olema?

Mul läks hästi. Üks päev oli vaid väike palavik ja ülejäänud aja oli kõik hästi. Kodus sai küll hantleid tõsta ja trenni teha, aga jooksmisest ja korvpallitrennist oli puudu.

Sa pole koondises veel kunagi suurt rolli mänginud, aga nüüd puudujaid vaadates võiks see olla suurem kui kunagi varem. Kui valmis Sa selleks oled?

Ma usun, et olen selleks rohkem valmis kui eelmisel aastal. Loodame, et kõik läheb hästi. Vormi pärast ma hetkel ei muretse, kõik on hästi. Mul on varemgi hooaja sees juhtunud, et tippvormis midagi juhtub ja peab treeningutelt eemale jääma. Mul läheb kiiresti, et heasse vormi saada ja hetkel on olukord hea.

Sul oli vahepeal pisivigastus, siis said veidi mängida ja tuli see koroona. Tundub, et mõnda aega on Sul ikkagi vaja, et korralik rütm kätte saada?

Nagu enne ütlesin, siis kogu hooaeg on olnud selline krobeline. Hooaja eelsetel mängudel samamoodi, kui pärast Cagliari turniiri oli mul väike probleem seljaga. Siis tekkisid väikesed pausid treeningutel sisse. Aga sellega enam probleemi pole.

Kas klubist lasti rõõmsalt koondisesse tulema?

Klubil selle vastu midagi polnud, kuna meil on viis koondislast erinevatest riikidest. Mingit tagasi hoidmist polnud. Ainuke probleem, et kui ma negatiivseks sain ning uuesti platsile pääsesin, siis meil oli kohe kolm mängu ja pärast seda kohe kaks koondisemängu otsa. See pani mind mõtlema, kas ikka on mõistlik tulla või mitte. Kuna pühapäevane mäng jäi ära, siis mingeid probleeme tegelikult polnud.

Läksid tänavu väga kõvasse liigasse ja tugevasse liigasse. Kas tunned ise ka, et oled sammu edasi teinud?

Arengut päris nii ei märka. Nagu Kerr (Kriisa) ütles, siis see on pikk tee ja natuke läheb veel aega. Kindlasti on see suur kogemus mängida sellises liigas ja selliste mängijatega. Kindlasti tegi see mulle vaid head, mitte halba.

Sa oled pikalt välismaal ära olnud ja nüüd oled küll Eestis, aga seal “mullis”. Kui raske on, et Sa ei saa koduseid näha?

Natukene on raske, aga mis teha. Olukord on selline ja seda muuta ei saa. Üritan sellele võimalikult vähe mõelda ja korralikult trenni teha.

scroll to top
Inline
Inline