Kaspar Treieril jäi napilt kaksikduublist vajaka, Ravennal käsil muljetavaldav seeria

-Kaspar Treier | Foto: Siim Semiskar

Itaalia korvpalli esiliigas ehk Serie A2 tasemel kerkis Kaspar Treier oma võitudeseeria juba kümnemänguliseks venitanud Ravenna OraSi (14-3) meeskonna särgis olulisse rolli, kui kodusaalis võideti Piacenzat (9-8) 85:80 (16:22, 28:22, 20:19, 21:17).

Nii Treier kui ka teine eestlane Mikk Jurkatamm alustasid mängu vahetuspingilt. Treier sai lõpuks platsil olla 21,3 minutit ja kogus selle ajaga 10 punkti (kahesed 5/7, kolmesed 0/2), hankis 9 lauapalli, andis ühe korvisöödu, tegi 2 isiklikku viga ja ühe pallikaotuse. Jurkatamm sai kirja 15,6 minutit, 5 punkti (kahesed 1/1, kolmesed 1/3), ühe lauapalli, ühe vaheltlõike, 4 viga ja 2 pallikaotust.

Ravenna poolel säras 201 cm pikkune ameeriklane Charles Thomas 30 punkti ja 12 lauapalliga (efektiivsustegur 37), Tommaso Marino ja Luigi Sergio lisasid kumbki 11 silma. Vastastel tõi samuti 30 punkti Marco Santiangeli.

Ravenna peatreener Massimo Cancellieri kommenteeris pärast kohtumist klubi sotsiaalmeedia kaudu: “Pean oma mängijaid õnnitlema. Kui mitte kõige ilusamas mängus on meestel selline meelekindlus võita ja tegutsetakse nii südamega, siis sellist võistkonda on lausa lust juhendada. Me oleme meeskond, kellega kõik peavad arvestama ja selliste esitustega oleme kindlasti kõigi Ravenna toetajate uhkuseks.”

Päev varem ehk kolmapäeval pidas oma järjekordse mängu ka Kaspar Kitsingu koduklubi Forli Unieuro (18-12), kes sai 72:70 (16:19, 19:12, 17:22, 20:17) jagu eelmise hooaja BC Kalev/Cramo tsentri Reggie Lynchi kodumeeskonnast Milano Uraniast.

Kitsingule jagus mänguaega 6 minutit, kuid noor eestlane punktiarvet ei avanud, eksides ühel kolmeseüritusel. Kitsingu nime taha kirjutati üks ründelauapall, üks pallikaotus ja üks viga.

23 punkti visanud Pierpaolo Marini kerkis Forli parimaks, Davide Bruttini lisas 15 silma. Kaotajate poolel oli resultatiivseim Nik Raivio 17 punktiga, Montano Matteo tõi 15 silma ja endine kalevlane Lynch 14 punkti ja 6 lauapalli.

Ravenna ja Forli on Serie A2 oma piirkonna tabelis hetkel hoidmas 1. ja 2. positsiooni.