fbpx
Close

Keerulises seisus Valga-Valka toob hooaja teiseks pooleks meeskonda pikkust juurde

-William Wise III | Foto: Siim Semiskar

-William Wise III | Foto: Siim Semiskar

Paf Eesti-Läti korvpalliliigas 15. kohal paiknev BC Valga-Valka/Maks&Moorits meeskonnale on ülejäänud hooajaks appi tulemas 27-aastane ameeriklasest ääremängija William Wise III.

206 cm pikkune Wise pallis 2013-2015 USA üliõpilasliigas NCAA teises divisjonis Texas A&M – International Dustdevils võistkonnas, kus tema näitajad jäid tagasihoidlikuks: 8,3 mänguminutiga keskmiselt 2,3 punkti ja 1,3 lauapalli. Wise’i Vikipeedia lehele toetudes tõmbas ta 2015/16 hooajaks selga Dominican College Chargers särgi ja viskas seal 4,3 punkti ning võttis 2,9 lauapalli.

Peale seda esindas ta Hispaania tugevuselt neljandas liigas C.B. Nerja nimelist meeskonda ja aasta hiljem Rumeenia esiliigas CSM BC Sighetu Marmatiei tiimi, mis tõusis järgmiseks hooajaks kõrgliigasse. Marmatieist Wise 2017/18 hooaja keskpaigas lahkus ja siirdus Austraalias tugevuselt teise liigasse Eastern Mavericks meeskonda, kus viskas keskmiselt 19,8 punkti ja võttis 7,4 lauapalli.

Video Wise’i tipphetkedest siin ja siin.

Kuigi Wise’i positsioonina on erinevates allikates välja toodud kui väike ääremängija, peaks mees olema otsene asendus Michael Best’ile, kes pidi juba novembri esimeses pooles käevigastuse tõttu hooaja lõppenuks lugema. Eesti-Läti liiga kodulehel pole Wise veel koosseisu sisse kantud, kuigi seda kinnitab näiteks Eurobasket.com ja ühtlasi oli ta meeskonna juures viibimas viimases mängus võõrsil Tallinna Kalev/TLÜ vastu.

Valga-Valka loobus hiljuti serblasest tagamehe Branko Jereminovi teenetest ja tema asemele toodi ameeriklane Dupree McBrayer. Piirilinna võistkonna seis on ütlemata keeruline, sest poole hooaja möödudes Eesti-Läti liigas pole võitu veel kirja saadud. 6. jaanuaril on võimalus see seeria lõpetada, kui võõrustatakse Läti Ülikooli.

scroll to top