fbpx
Close

Peatreener Jukka Toijala: esialgne koondisenimekiri on paigas!

-Jukka Toijala | Foto: Siim Semiskar

-Jukka Toijala | Foto: Siim Semiskar

Eesti koondise 2021. aasta Euroopa meistrivõistluste esimeste valikmängudeni on jäänud vähem kui kaks kuud ja üha rohkem võib  Maarjamaa pinnal näha meie rahvusmeeskonna peatreenerit Jukka Toijalat. Basket sai soomlasel nööbist kinni noorte karikavõistluste finaalturniiril Jüris, kus mees jälgis U18 vanuseklassi noormeeste esikoha kohtumist. Küsisime, kuidas tal uues ametis läheb ja millises seisus on koondise komplekteerimine eelseisvateks mängudeks Põhja-Makedoonia ja Itaaliaga.

Olete juba kaks kuud olnud ametlikult Eesti korvpallikoondise peatreener. Kuidas see aeg möödunud on ja kui palju olete meie mängijatega jõudnud tuttavaks saada?

Esmalt käisin Itaalias Vene mängu ja Drelli treeningut vaatamas ning seejärel siirdusin Ravenasse Kaspar Treieri ja Mikk Jurkatamme oludega tutvuma. Pärast jõule sõidan juba Hispaaniasse Kullamäe ja Nurgeri juurde. Samuti on plaanis külastada Kerr Kriisat Leedus. BC Kalev/Cramo mängu CSKA vastu vaatan juba homme. (Intervjuu Toijaga leidis aset 21. detsembril, toim.) Uuesti tulen Eestisse 2020. aasta alguses, kui Tallinnas peetakse Balti mere maade karikaturniir.

Rääkige pisut reisist Itaaliasse – mida seal nägite ja millise mulje meie meeste esitused jätsid?

Nägin Varese võidumängu Veneetsia üle, kus Vene tegi väga hea etteaste. Tõeliselt nauditav oli temaga kohtuda. Ma arvan, et ta on väga heas kohas ja saab palju mänguminuteid.

Pesaros käisin ma enne peatreeneri vahetust ja ma tean, et Drelli situatsioon pole pärast seda olnud ideaalne. Loodame, et kõik siiski laabub. Ta näitas trennis head minekut ja kindlasti paneb ka uus peatreener seda tähele.

Seejärel nägin ma Ravenna mängu Roseto vastu ja mõlemad nii Treier kui Jurkatamm mängisid hästi. Kokkuvõttes jäin ma nähtuga väga rahule.

Rain Veideman siirdus samuti Itaaliasse. Mida tema selle hooaja esitustest arvate?

Tema liitumine Eurobasket Roma klubiga näitab, et tal hoitakse välismaal silma peal. Ta tegi koduses liigas väga hea hooaja alguse ja Itaaliasse minek oli loomulik käik. Loomulikult on Veideman ka meie luubi all. Kahjuks ei olnud ta minu külaskäigu ajal veel Itaalias ja minu esialgne plaan oli teda mängimas näha Eestis. Nüüd peame tema tegemistel silma peal hoidma videopildi vahendusel.

Esimese EM-valikmänguni on jäänud kaks kuud. Millises seisus on Eesti koondise komplekteerimine tänasel päeval?

Kahe kuuga võib loomulikult palju juhtuda kuid oleme Indrek Reinboki ja Heiko Rannulaga esialgse nimekirja paika saanud. Praegu jälgimegi, kuidas kandidaadid mängivad, millises vormis nad on ja kas nad on terved. Tõenäoliselt kutsume esimeses aknas koondise juurde 14 mängijat. Suvi on loomulikult teine teema.

Kuidas on sujunud läbirääkimised mängijate ja nende klubidega eelseisvate valikmängude osas?

Senimaani pole keegi keeldunud. Peame veel uurima, kas on mingit võimalust, et NCAA-s pallivad Maik-Kalev Kotsar ja Matthias Tass saaksid koondisega liituda. Tavaliselt pole see hooaja keskel võimalik, aga proovime sellegipoolest. Kõik sõltub ülikoolist ja nende programmist.

Olete öelnud, et näete koondises ka vanameister Kristjan Kangurit..

Tean, et ta tegelikult juba lõpetas koondisekarjääri, aga meil oli jutuajamine. Tunnen teda juba Varese aegadest ja austan teda tohutult. Ta on läbinud märkimisväärse ja pika teekonna Eesti korvpallis ning ma austan tema otsust, ükskõik milline see ka poleks.

Loe täispikka intervjuud Basket.ee lehel…

Eesti korvpallikoondis alustab 2021. aasta Euroopa meistrivõistluste valiksarja 21. veebruaril võõrsil Põhja-Makedoonia vastu. 23. veebruaril võetakse kodusaalis vastu kahekordne Euroopa meister Itaalia. Pileti kodumängule saad soetada Piletilevist.

scroll to top