Noored Itaalias: Kuuba koduklubi jätkab alagrupis teisel kohal, Riismaa oli lähedal kaksikduublile

-Gregor Kuuba | Foto: Pallacanestro Don Bosco Livorno Facebook

Itaalia U18 vanuseklassi meistrivõistluste kõrgeimas ehk Eccellenza divisjonis pallivate eestlaste kodumeeskonnad pidasid eelmisel nädalal kalendriaasta viimaseid mänge.

Gregor Kuuba koduklubi Livorno Don Bosco käis möödunud nädalal väljakul kahel korral, saades kirja võidu ja kaotuse. Esmalt kohtuti kodus Latina Basketiga, kes alistati kindlalt 97:54. Algkoosseisu kuulunud Kuuba viibis väljakul 10 minutit, mille jooksul viskas 6 punkti (kahesed 3/3, kolmesed 0/2), võttis 4 lauapalli ja andis ühe resultatiivse söödu.

Teises mängus kaotas Livorno Don Bosco võõrsil kahe lisaaja järel 82:87 Rooma Progetto Basketile. Kuuba alustas taas algviisikus ning sai mänguaega 36 minutit. Tema arvele kogunes 10 punkti (kahesed 1/7, kolmesed 0/2, vabavisked 8/10), 7 lauapalli, 2 pallikaotust ja sama palju isiklikke vigu.

Rooma Progetto Basketi paremust pidi tunnistama ka Joonas Riismaa koduklubi Pistoia Basket, kes kaotas võõrsil peetud kohtumise 70:85. Algviisikus alustanud Riismaa kogus 31 mänguminutiga 14 punkti (kahesed 5/9, kolmesed 1/7, vabavisked 1/1), 9 lauapalli, 6 korvisöötu, 3 vaheltlõiget, 5 pallikaotust ja 2 isiklikku viga.

Danil Mäeoru koduklubi Latina New Basket Time sai teise võidu järjest, kui koduväljakul alistati 98:95 Perugia Pontevecchio. Vahetusmängijate pingilt alustanud Mäeorg viibis platsil 27 minutit, mille jooksul viskas 6 punkti (kahesed 2/6, vabavisked 2/2) ja hankis 5 lauapalli. Negatiivse poole peale jäid 2 pallikaotust ja 2 isiklikku viga.

Livornol on nüüd tabelis kirjas 10 võitu ja kaks kaotust, millega hoitakse D-alagrupis teist kohta. Pistoia asub nelja võidu ja kaheksa kaotusega 12. ning Latina kahe võidu ja 10 kaotusega 13. ehk eelviimasel kohal.