Rakvere üritas, aga VEF pani viimasel veerandajal oma kvaliteedi lõplikult maksma

-Renato Lindmets | Foto: Siim Semiskar

Paf Eesti-Läti korvpalliliigas peeti reedel ära üks kohtumine, milles Rakvere Tarva meeskond võõrustas Riia VEF-i ja külalistelt tuli vastu võtta suur 35-punktiline kaotus.

Rakvere Tarvas – VEF Riga 65:100 (12:27, 17:28, 26:18, 10:27)

Kodumeeskond suutis esimesed viis minutit VEF-iga sammu pidada, misjärel seisult 7:10 tegid külalised 14:3 spurdi ja teise veerandaja alguseks haarati 15-punktiline edu. Arturs Kurucsi kolme järjestikuse kaugviske toel asus VEF 5.11 enne poolaja lõppu 40:20 juhtima ning puhkepausile minnes oli vahe paisunud 26 punktile.

Kolmandal veerandajal õnnestus Rakverel siiski VEF-ile rohkem vastupanu osutada ja Marcus Merimaa lähiviskest oli viimaseks neljandikuks kaotusseis 18 punktile vähenenud. Renato Lindmetsa eestvedamisel pääses Rakvere lähimate minutit jooksul veel ka 15 punkti kaugusele, ent VEF lubas ülejäänud kaheksa minutiga võõrustajatel vaid viis silma juurde tuua ja ise visati 25 punkti, mis andis kokkuvõttes Läti klubile kindla 35-punktilise võidu.

Visketabavuses jäi VEF 56% – 36% peale ning lauavõitlus võideti 46:28 (ründelaud 10:4). Korvisööte andis VEF rohkem 18:15 ja pallikaotuseid kogunes rohkem Rakverel 12:11.

Arturs Kurucs tõi VEF-i parimana 21 punkti. Janis Blums lisas 15 ning Roberts Freimanis 13 silma ja 7 lauapalli. Roberts Strumbris kogus oma endise koduklubi vastu 12 punkti, 7 lauapalli ja 4 korvisöötu.

Rakvere eest viskas Renato Lindmets 18 punkti. Egert Halleri nimele jäi 12 silma ja Devin Lee Harris järgnes 10 punkti, 3 lauapalli ja 5 korvisööduga. Thomas Theddus Hamilton IV oli lähedal kaksikduublile, kogudes 9 punkti ja 9 lauapalli. Kristo Saage ning Tormi Niits lisasid 6 punkti ja Marcus Merimaa viskas 4 punkti.

Eesti-Läti korvpalliliiga jätkub laupäeval, 28. detsembril, kui vastamisi on BK Ventspils – BC Kalev/Cramo, Jurmala – Pärnu Sadam, Rapla Avis Utilitas – Tallinna Kalev/TLÜ ja Valmiera Glass VIA – TalTech.