fbpx
Close

Kerr Kriisa saab meeskonnakaaslaseks Leedu korvpalli tulevikutähe, kes võtab kaasa ka kaksikvenna

-Ažuolas Tubelis 2018. aasta Balti matšil Tallinnas | Foto: Siim Semiskar

-Ažuolas Tubelis 2018. aasta Balti matšil Tallinnas | Foto: Siim Semiskar

Arizona ülikooli korvpallimeeskond, kus uuest hooajast mängib ka eestlasest mängujuht Kerr Kriisa, hankis Baltikumist veel tugevdust juurde. Nimelt löödi käed Leedu kaksikvendade Ažuolas ja Tautvilas Tubelisega, kes samuti uuel hooajal Arizonaga liituvad.

“Arizona kampus on imeline, neil on vägevad fännid ja nad on üks parimaid ülikoole kolledžisarjas,” kommenteeris vendadest andekamaks peetav Ažuolas ESPN-i vahendusel. “Arizonas on treener Sean Miller minusarnaseid mängijaid arendanud, näiteks Derrick Williamsit. Usun, et üliõpilasliiga sobib mulle ja hea, et saan võimaluse mängida koos oma vennaga.”

18-aastast Ažuolast peetakse oma vanuseklassis üheks Euroopa tipptalendiks ning 206 cm pikkune ääremängija on viimasel kolmel suvel esindanud Leedu noortekoondiseid, olles oma rahvustiimi parim skoorija ja lauavõitleja nii U16 kui U18 EM-idel.

Vilniuse Rytase noortesüsteemi kuulunud Ažuolas Tubelis tegi tänavu esindusmeeskonna särgis debüüdi ära ka Eurocupis ja sai oma võimaluse ka Leedu kõrgliigas, kuid enamuse minuteid mängis Leedu esiliigas duubelmeeskonna Perlase särgis.

Leedu esiliigas olid mehe keskmised näitajad 24 kohtumisega 28,5 minutit, 16,7 punkti, 6,2 lauapalli, 1,4 söötu, 1,5 vaheltlõiget ja 1,5 blokki. Võimsat minekut näitas Tubelis ka Euroliiga noorteturniiri mängudes, kui nelja kohtumisega kogus Rytase U18 tiimi eest 27,8 minutit, 20,5 punkti, 12,5 lauapalli, 2,5 söötu, 2 vaheltlõiget ja 1,8 blokki.

2-meetrine Tautvilas Tubelis nii kõrgelt seni lennanud veel pole. U16 vanuseklassis kuulus ta Leedu koondisesse, kuid hiljem on piirdunud Vilniuse korvpallikooli eest Leedu noorteliigades pallimisega.

Vennad Tubelised on Arizona kolledžitiimi jaoks viiendaks ja kuuendaks rahvusvaheliseks lisanduseks, kui varem on käed löödud prantslasest korvialuse jõu Daniel Batcho, eestlasest mängujuhi Kerr Kriisa, Haiti-Kanada päritolu ründava ääre Ben Mathurini ja türklasest ääremängija Tibet Coreneriga.

Arizona on uue hooaja eel läbimas täielikku ümberehitust, kuna senisest kaheksast kõige produktiivsemast mängijast seitse lahkus tiimist. Lõppenud hooaja punktidest tuleb asendada koguni umbes 85%.

scroll to top