fbpx
Close

Kes ütles, et meil pole pikki?

Avatar
-Eesti korvpallikoondis | Foto: Siim Semiskar

Tuleb välja, et Eesti korvpallis aastakümneid levinud vabandus, et meil ei ole võtta pikki poisse või tüdrukuid, kellest korvpallureid kasvatada, ei pea kuidagi paika. Hiljuti tehtud uuringust selgub, et nii Eesti mehed kui naised on maailmas keskmiselt pikkuselt lausa kolmandal kohal.

Keskmine Eesti mees on 180 cm pikkune ja kaalub 80 kilo, keskmine Eesti naine aga 169 cm pikkune. Sada aastat tagasi olid siinsed inimesed tunduvalt lühemad, kui meeste keskmiseks pikkuseks oli 167 ja naistel 157 cm.

Maailma kõige pikemad mehed elavad Hollandis ja on keskmiselt 182,5 sentimeetrit pikad. Kõige pikemad naised aga on Lätis ja neil on pikkust keskmiselt 170 sentimeetrit, kirjutab Novaator.err.ee.

Planeedi kõige lühemad mehed elavad Ida-Timoris – keskmiselt 160 sentimeetrit pikad – ja lühimad naised on Guatemalas, keskmiselt 149 sentimeetrit pikad.

Loe täispikka artiklit ja vaata tabeleid portaalist Novaator.err.ee…

Novaatori portaali poolt kajastatud uuring kinnitab, et keskmise pikkuse taha meie korvpalli areng kindlasti ei tohiks jääda. Pigem tähendab see, et “pikkade puudus” on tingitud väikesest rahvaarvust ja kitsaskohtadest noorte treeningtöös.

Viimastel aastatel on Eesti meestekoondises ja eriti noortekoondistes konkurents “pikkade osakonnas” õnneks oluliselt tihenenud. Ühtlasi on ka tagamängijate ja äärte hulgas kohata üha enam oma positsiooni kohta korraliku pikkusega mängumehi.

scroll to top
Inline
Inline