fbpx
Close

PAIGAS! Itaalia esiliigas jookseb uuel hooajal platsile tandem Jurkatamm-Treier

-Mikk Jurkatamm | Foto: Basket Ravenna Piero Manetti Facebook

-Mikk Jurkatamm | Foto: Basket Ravenna Piero Manetti Facebook

Itaalia esiligas palliv Ravenna OraSi korvpalliklubi kinnitas, et uuel hooajal jääb tiimi ka 18-aastane ja 195 cm pikkune eestlasest tagamees Mikk Jurkatamm, kes moodustab nüüd ääremängija Kaspar Treieriga noorte eestlaste duo.

Kui Ravennas hiljuti Kaspar Treieri liitumise puhul pressikonverents korraldati, siis kerkis üles ka Jurkatamme küsimus ning klubi peamänedžer Julio Trovato kinnitas, et Jurkatamme jätkamise kindlustamine on tema järgmiseks tegevuseks.

Eelmisel hooajal sai Jurkatamm 33 kohtumisega Itaalia esiliigas keskmiselt kirja 13,8 minutit, 4,4 punkti, 1,5 lauapalli ja 0,6 resultatiivset söötu.

Korvpall24.ee küsis Jurkatammelt uue hooaja kohta kommentaari enne noormehe sõitu U20 koondisega Portugalis toimunud B-divisjoni EM-finaalturniirile, kus eestlased pidid lõpuks leppima 10. kohaga. Toona tagamees juba põhimõtteliselt teadis, kus ta jätkab ning oli nõus konkreetselt klubi nimetamata ka omapoolse kommentaari andma.

“Olen väga rahul!” sõnas Jurkatamm. “Mul peaks tulema nüüd võimalus ennast rohkem näidata, kuna meeskond on selliselt komplekteeritud, et mul võib seal üsna suur roll olla. Õnneks minu jaoks nüüd U20 EM-finaalturniir seda tähtsust ei oma, et peaks hakkama ennast uue lepingu jaoks näitama.”

Itaalia esiliigas ehk Serie A2 tasemel on uuel hooajal pallimas vähemalt kolm eestlast: Treier ja Jurkatamm Ravennas ning Kaspar Kitsing Forlis. Suurt huvi on selle liiga tiimide poolt näidatud ka Rain Veidemani vastu, kes viimased aastad ennast sel tasemel juba tõestanud.

Itaalia meistriliigas hakkavad mängima Siim-Sander Vene (Varese) ja Henri Drell (Pesaro) ning kõrgliigaklubi nimekirjas on ka Joonas Riismaa (Pistoia), kes võib lootusi debüüdiks hellitada ehk hooaja teisel poolel.

scroll to top