fbpx
Close

Veideman on Itaalia esiliigas nõutud mees, Jõesaar üritab jätkata välismaal

Avatar
-Rain Veideman | Foto: Stings Mantova Facebook

Kui lõppenud hooajal Euroliigas pallinud ning selle pealt ka Eesti aasta meeskorvpalluriks valitud Siim-Sander Vene leidis endale uueks hooajaks varakult uue mängupaiga, siis teised meie koondise põhijõud Rain Veideman ja Janari Jõesaar on hetkel ooterežiimis.

“Hetkel on vaikus,” sõnas Korvpall24.ee portaalile Veideman, kes kinnitas, et igal juhul tahaks ta jätkata välismaal. Tema sõnul on ka senine kodumeeskond Mantova teada andnud huvist eestlasest tagamehe teenete vastu, kuid konkreetset pakkumist pole seni tehtud.

“Kui neilt tuleb pakkumine, siis hakkan kindlasti kohe selle peale mõtlema, aga seni pole seda veel tehtud. Itaalia esiliigast on huvi olnud ka teistest klubidest, aga kõrgliigast ei ole kuulda olnud. Ka mõnedest teistest riikidest on midagi uuritud,” avaldas Veideman. Ükski Eesti klubi tema kohta seni küsinud veel pole: “Keegi pole veel ühendust võtnud. Äkki Eesti turu jaoks on veel veidi vara?”

“Varasemad aastad olen pannud endale mingid tähtajad, millal võiks leping olla sõlmitud. Aga nüüd enam selliseid asju ei tee, sest tead isegi, kuidas need asjad käivad: ei ole, ei ole, ei ole ja siis ühel hommikul helistatakse, et mine nüüd,” võtab 27-aastane tagamees asja varasemast rahulikumalt.

Itaalia esiliigaklubis Mantova tänavusel hooajal 25 mänguga keskmiselt 33,1 minutit mänginud ning selle ajaga 14,8 punkti, 3,3 korvisöötu, 2,9 lauapalli ja 1,3 vaheltlõiget kirja saanud Veideman on viimased aastad saanud kolmel erineval hooajal pallida Serie A2 liigas. Tema enda sõnul oleks ta täiesti rahul, kui saaks Itaalias samal tasemel ka jätkata.

25-aastane ja 198 cm pikkune ääremängija Janari Jõesaar alustas eelmist hooaega BC Kalev/Cramos ning tegi nii VTB Ühisliigas (25 minutit, 8,9 punkti ja 5,8 lauapalli) kui ka Eesti-Läti korvpalliliigas (22,4 minutit, 11,2 punkti, 4,7 lauapalli, 2,2 söötu ja 1,8 vaheltlõiget) korralikku statistikat. Hooaja teises pooles siirdus ta Hispaania kõrgliigaklubisse Tenerife Iberostar, kus aga eestlasele võimalust ennast mängudest tõestada sisuliselt ei antudki.

“Pole veel mitte midagi selgunud, aga üritan välismaale saada,” sõnas Korvpall24.ee portaalile Jõesaar, kellel agent hetkel tegeleb eestlasele uue klubi leidmisega. “Praegu ei oska üldse öelda, millal siin otsustamiseks läheb. Huvi (minu vastu) on, aga eks näis.”

scroll to top
Inline
Inline